Pirmiausia reikėtų pasirūpinti, kad galėtumėte lengvai įlipti į automobilį. Durų gumos neprišals, jeigu iš vakaro jas patepsite specialiu tepalu (dažniausiai tai silikonas). Jie būna įvairių pavidalų – kai kurie tepami kaip dezodorantas, kiti purškiami.
Visi jie veikia vienodai – neleidžia durų gumoms užšalti. Tokios priemonės kainuoja porą eurų, o vieną kartą suteptos durys neturėtų užšalti ir kitą parą.
Nepamirškite dar vieno dalyko – be reikalo neatidarinėkite kitų durų. Jos gali prišalti ir iš vidaus, tokiu atveju, dėl užšalusio durų mechanizmo gali ir nebepavykti jų uždaryti. Tad stenkitės atsispirti pagundai atidaryti kitas, ne vairuotojo, duris.
Jeigu stovėjimo stabdis yra tvarkingas, užšalimo baimintis nereikėtų. Visgi, jei nors viena šios sistemos guminė detalė susidėvėjusi, nesandari, gali būti, kad iš vakaro užtraukę stovėjimo stabdį, ryte nepajudėsite iš vietos.
Jei jau taip atsitiko, apie galimus priešnuodžius galite perskaityti paspaudę čia.
Nepamirškite pasirūpinti žieminiu langų plovimo skysčiu. Kartais išpurkšti skystį gali nepavykti ir esant nedidelei temperatūrai. Pats skystis gal ir nebus užšalęs, tačiau išpurkšti skystį trukdys suledėjusi drėgmė, susikaupusi ant purkštukų. Tokiu atveju gali pagelbėti ledo tirpiklis.
Pasirūpinkite, kad automobilyje nebūtų drėgmės. Jeigu jūsų automobilio stiklai rasoja, ryte jie neabejotinai bus apšalę. To išvengti galima nesunkiai – palikite automobilyje, ant grindų, kačių kraiko ar druskos, supiltos į kojinę. Jie efektyviai sugers drėgmę automobilyje.
Ir nepamirškite akumuliatoriaus. Jei jis jau nebe pirmos jaunystės, parsineškite į garažą ar namo ir pakraukite. Arba bent jau leiskite jam šiltai pernakvoti.
Tuomet ryte nereikės prašyti kaimynų pagalbos užvedant variklį.
TAIP PAT SKAITYKITE: Pasiruoškite artėjančiam speigui. Kaip panaikinti drėgmę automobilio salone?