„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Atostogų sezonas jau čia pat: lenktynininkas R. Baciuška pataria, kaip automobilį paruošti kelionėms

Kelionės automobiliu – daugelio mėgstamas keliavimo būdas. Tokių kelionių skaičius šiltuoju sezonu ypač šokteli į viršų.
Kelionė automobiliu
Kelionė automobiliu / 123RF.com nuotr.

Nors automobilis išvykose suteikia daug laisvės, ruošdamiesi tokiai kelionei turite ne tik susiplanuoti maršrutą, bet ir pasirūpinti savo transporto priemonės saugumu. Tam, kad išvykus nereikėtų jaudintis dėl techninių nesklandumų, lenktynininkas Rokas Baciuška dalijasi patarimais, kaip tinkamai paruošti savo automobilį.

MCH nuotr./Rokas Baciuška ir Oriol Vidal Montijano startuoja „BP Ultimate Rally-Raid Portugal“
MCH nuotr./Rokas Baciuška ir Oriol Vidal Montijano startuoja „BP Ultimate Rally-Raid Portugal“

„Tai, kad pavasaris ir vasara – kelionių automobiliu metas, rodo ir augantis susidomėjimas Kasko. Mūsų duomenys atskleidžia, kad daugiausiai šio draudimo polisų nuperkama būtent šiltuoju metų laikotarpiu. Tokio tipo draudimas apsaugo keliautojus nuo papildomų rūpesčių, ypač atsitikus nenumatytam nelaimingam atsitikimui“, – sako Tomas Lizūnas, draudimo technologijų įmonės „Balcia Insurance SE“ transporto draudimo produkto vadovas.

Balcia nuotr./Tomas Lizūnas
Balcia nuotr./Tomas Lizūnas

Anot jo, įsigijus Kasko draudimą, avarinių situacijų atveju draudimo bendrovė pasirūpins jūsų automobiliu ir atlygins padarytą žalą. Turint šio tipo draudimą kompensuojamos ir viešbučio, automobilio transportavimo bei taksi išlaidos, taip pat žala daiktų iš automobilio vagystės atveju.

Tačiau, kaip teigia T. Lizūnas, prieš ruošiantis į ilgesnę kelionę ir siekiant išvengti nemalonių nutikimų, rekomenduojama apsilankyti autoservise, kur meistrai galės objektyviai įvertinti automobilio techninę būklę ir atlikti išsamesnę jo apžiūrą.

Prieš kelionę pasitikrinkite padangas

Žinomas lenktynininkas R. Baciuška prieš kelionę visų pirma rekomenduoja atkreipti dėmesį į vieną itin svarbų dalyką – automobilio padangas.

„Jeigu planuojate keliauti Europos greitkeliais, reikėtų pasitikrinti automobilio padangų greičio indeksą arba maksimalų greitį, kuriuo galima važiuoti su jau turimomis padangomis. Važiuojant didesniu greičiu, nei nurodyta ant padangų, jos gali prarasti sukibimą ir automobilis gali pradėti „plūduriuoti“. Tai savo ruožtu gali sukelti avarinę situaciją, o šito išvengti nori kiekvienas keliautojas“, – sako R. Baciuška.

Žinoma, pasak jo, keliaujant automobiliu yra svarbu turėti atsarginę padangą. Vis tik, jeigu jos neturite, į bagažinę pravartu įsimesti padangų remonto putų, kuriomis galėtumėte užpildyti nuleistą padangą.

Ko nepamiršti įsidėti į bagažinę?

Pasak lenktynininko, tam, kad nesudėtingas technines problemas, iškilusias kelyje, galėtumėte išspręsti patys, rekomenduojama su savimi pasiimti bent litrą variklio alyvos, turėti automobiliui tinkamo aušinimo skysčio, taip pat svarbiausius įrankius: atsuktuvą bei reples.
„Būtinai patikrinkite, ar automobilyje yra tempimo lynas, užvedimo gnybtai, vaistinėlė, avarinis trikampis, taip pat šviesą atspindinti liemenė. Europoje įvykus eismo įvykiui ar sugedus automobiliui, be jos vaikščioti už automobilio ribų yra draudžiama“, – patarimais dalijasi sportininkas.

R. Baciuška pastebi, kad prieš kelionę svarbu patikrinti ir techninius automobilio skysčius: aušinimo, stabdžių, priekinio stiklo valymo skysčius, variklio tepalų ir degalų lygį. Žinoma, vykstant į kelionę automobiliu, galite įsigyti specialius testerius, kurie parodo automobilyje naudojamų skysčių kokybę.

Norite išvengti papildomo streso? Maršrutą planuokite iš anksto
Prieš išvykstant į kelionę, rekomenduojama iš anksto susiplanuoti maršrutą ir išsisaugoti jį navigacijos programėlėje, kad nereikėtų sukti galvos dėl planavimo kelyje. Maršrutą patartina susiplanuoti taip, kad nereikėtų kirsti didmiesčių piko valandomis. Taip pat galite iš anksto pasitikrinti, ar suplanuotame maršrute nėra kelio remonto darbų, nes jie taip pat gali gerokai prailginti kelionę.

Planuojant kelionę verta pagalvoti ir apie įvairiausias pramogas: atsisiųskite mėgstamos muzikos, audio knygų ar tinklalaidžių. Jeigu keliaujate su vaikais, pravers įvairūs žaidimai ar knygos. Taip pat svarbu iš anksto susiplanuoti trumpus sustojimus, kurių metu galėtumėte ne tik pramankštinti kojas, bet ir apžiūrėti įvairiausius lankytinus objektus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau