„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Automobilių gamintojos priverstos lėtinti gamybą JAV dėl pasaulinio lustų trūkumo

Mikroschemų trūkumas, kuris jau paveikė automobilių gamybą kituose pasaulio regionuose, dabar daro įtaką ir automobilių gamybai Jungtinėse Valstijose, rašo „The Wall Street Journal“ (WSJ).
„Honda“, „General Motors“, „Fiat Chrysler“, „Ford“
„Honda“, „General Motors“, „Fiat Chrysler“, „Ford“ / „Scanpix“/AFP/„Reuters“ nuotr.

„Ford Motor“ dėl tiekimo sutrikimų pirmadienį ketina sustabdyti operacijas savo Luisvilio gamykloje Kentukio valstijose. Tai reiškia, kad 3,9 tūkst. gamintojos, gaminančios transporto priemones „Ford Escape“ ir „Lincoln Corsair“, darbuotojų bus priversti laikinai nedirbti.

„Honda Motor“, „Fiat Chrysler Automobiles“ ir kitos automobilių gamintojos taip pat susiduria su tiekimo problemomis ir yra priverstos stabdyti gamybą.

Lustų tiekimo problema, kuri praėjusių metų pabaigoje pirmą kartą palietė Kinijos gamyklas, dabar plinta visame pasaulyje dėl pandemijos metu išaugusios elektronikos paklausos.

Pastaraisiais metais automobilių pramonė tapo pagrindine kompiuterinių lustų vartotoja, konkuruodama su plataus vartojimo elektronikos pramone. Paklausa auga, nes automobilių gamintojai savo modeliuose diegia šiuolaikines technologijas.

Be to, perėjimas prie elektrinių transporto priemonių padidina sistemos programinės įrangos poreikį, teigia analitikai. Dauguma automobilių šiandien turi mažiausiai 40 skirtingų lustų, o technologiškai pažangiausiuose modeliuose jų gali būti iki 150, pažymėjo „Guidehouse Insights“ analitikas Samas Abuelsamidas.

Praėjusį mėnesį „Volkswagen“ paskelbė apie gamybos mažinimą pirmąjį ketvirtį Kinijoje, Europoje ir Šiaurės Amerikoje dėl lustų trūkumo.

„General Motors“ gruodį išsiuntė laiškus savo tiekėjams, prašydama kaupti atsargas, kurių dydis turėtų prilygti metiniam poreikiui, kad būtų išvengta trikdžių, pranešė WSJ. „General Motors“ teigė, kad tiekimo problema šiuo metu neturi įtakos įmonės gamybai.

Dviejų JAV tiekėjų Japonijos automobilių gamintojoms vadovai pažymėjo, kad jų klientai pradėjo mažinti gamybą Šiaurės Amerikoje. Anot jų, „Honda“ gali sumažinti „Civic“ ir „Accord“ sedanų gamybą Šiaurės Amerikoje maždaug 2,2 tūkst. automobilių per savaitę, o tai yra maždaug 20 proc. ​​planuojamos gamybos apimties. Bendrovės atstovas teigė, kad „Honda“ ieško būdų, kaip sušvelninti gamybos sutrikimus.

„Toyota Motor“ sausį Teksase esančioje gamykloje ketina pagaminti 40 proc. mažiau visureigių „Tundra“, nei buvo planuota iš pradžių, pranešė bendrovė. Automobilių gamintoja prognozuoja, kad lustų tiekimo sutrikimai tęsis ir pavasarį.

„Fiat Chrysler“ sustabdys gamyklas Meksikoje ir Kanadoje dėl mikroschemų trūkumo, pranešė bendrovė. Pasak WSJ šaltinio, gamybos apimčių mažinimas tęsis iki sausio pabaigos ir turės įtakos visureigio „Jeep Compass“, sedano „Chrysler 300“ ir „Dodge Charger“ bei „Challenger“ gamybai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“