Nuo šiol visas operacijas, tokias kaip kolonėlės pasirinkimas, apmokėjimas ar kvito atsispausdinimas, neįgalieji gali atlikti valdydami specialią klaviatūrą, lengvai pasiekiamą vežimėlyje sėdinčiam žmogui. Anksčiau judėjimo negalią turintys vairuotojai šioms operacijoms atlikti turėdavo naudoti lazdelę arba prašyti kitų žmonių pagalbos.
Pasak naują infrastruktūrą išbandžiusio Lietuvos žmonių su stuburo pažeidimais asociacijos prezidento Edmundo Buklio, ji leidžia įsipilti degalų patogiau: „Dėl žemiau nuleistos klaviatūros ją pasiekti kur kas lengviau, todėl pilantis degalus nebereikia pašalinių žmonių pagalbos. Džiaugiuosi, kad buvo atsižvelgta į neįgaliujų poreikius ir tikiuosi, kad tai paskatins kitus teigiamus pokyčius šioje srityje“.
„Neste Lietuva“ Mažmeninės prekybos skyriaus vadovo Audriaus Miežio teigimu, investicijomis į naują įrangą siekiama pagerinti neįgaliųjų gyvenimo kokybę ir bendrovės paslaugų prieinamumą.
Iki šiol negalią turinčiam vairuotojui savarankiškai įsipilti degalų buvo gana didelis iššūkis.
„Iki šiol negalią turinčiam vairuotojui savarankiškai įsipilti degalų buvo gana didelis iššūkis. Atsižvelgę į tokių žmonių poreikius, nusprendėme investuoti į specialią infrastruktūrą ir beveik pusmetį tobulinome tinklo degalines taip, kad dar daugiau vairuotojų turėtų galimybę patogiai papildyti automobilio baką degalais“, – teigia A. Miežys.
Nauja infrastruktūra buvo įrengta visose „Neste“ degalinėse, skirtose lengvajam transportui. Nauja paslauga žmonėms su specialiais poreikiais bus prieinama iš viso 65-iose po visą Lietuvą išsidėsčiusiose tinklo degalinėse.
Planuojama, kad patobulinta infrastruktūra kasmet pasinaudos tūkstančiai neįgaliųjų. „Sodros“ duomenimis, valstybės teikiamomis lengvatomis kartą per 6 metus gauti kompensaciją lengvajam automobiliui įsigyti ir pritaikyti kasmet pasinaudoja daugiau kaip 400 neįgaliųjų. Tuo tarpu Valakupių reabilitacijos centras kasmet parengia apie 20 judėjimo sutrikimų turinčių vairuotojų.
Įgyvendinęs pokyčius, „Neste“ tapo pirmuoju automatinių degalinių tinklu Lietuvoje, pritaikiusiu savo infrastruktūrą neįgaliųjų poreikiams. „Neste“ investicijos į specialią įrangą siekia apie 50 tūkst. eurų.