Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Baudomis apdalinti Justiniškių gyventojai: „Prasidėjo raudonų lapelių akcija“

Vilniaus Justiniškių gyventojai jau kurį laiką piktinasi nuolat rasdami baudų lapelius ant savo automobilių, kuriuos palieka ant žalios vejos. Kaip 15min sakė čia gyvenantis Andrius, baudas sumokėti teksią, nes pažeidimas yra, tačiau jam kyla klausimų, kodėl tokia „raudonų lapelių akcija“ prasidėjo. Juk automobilius jie ant žalių vejų palieka ne norėdami žolę sunaikinti, o neturėdami kur jų dėti.
Neleistinoje vietoje pastatyti automobiliai
Neleistinoje vietoje pastatyti automobiliai / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Justiniškėse gyvenantis Andrius tikina per pastarąjį mėnesį gavęs 3 „raudonus lapelius“ – pranešimus apie baudas. Jau kurį laiką jis tikina pasidairąs ne tik po savo kiemą, bet ir kaimyninių daugiabučių, tad atkreipė dėmesį, kad kai kuriuose Vilniaus savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai lankosi nuolat.

Baudžia masiškai

„Šiandien ryte raudonus lapelius gavo dauguma vairuotojų, palikusių automobilius prie Justiniškių g. 109 namo kiemo. Čia nesu jų matęs iki šio ryto, kai ir pats gavau. Tai nauja vieta, kur pradėjo masiškai bausti. Labai dažnai baudžiama ir prie Taikos g. 18 namo, prie įvažiavimo į kiemą, kur ant žolės statomi automobiliai. Vos ne kiekvieną dieną praeinu pro čia, nes einu link savo namų, ir matau dažnai raudonus lapelius. Ten nebestatau automobilio, žinoma. Bet kiti žmonės gauna juos. Dar girdėjau, kad toliau kitam kieme irgi labai dažnai dalina baudas“, – piktinosi Andrius.

Baudas sumokėsiu. Tik, kaip suprantu, čia bus taip kiekvieną dieną, kol iš viso aplink namus nebegalėsime statyti mašinų, – sakė Andrius.

Jis tvirtina baudas sumokėsiąs, tačiau kas toliau? Juk vietos kiemuose nedaugėja, tik automobilių atsiranda vis daugiau.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Godzila“ ant ratų: 50 benzingalvių už šį „Nissan GT-R50“ mokės po milijoną eurų

„Į kitus kiemus nevažiuoja ir nebaudžia... Kaip suprantu, čia kaimynai kažkokie skundžiasi, kad jiems trukdo mašinos. Skambinau į viešosios tvarkos skyrių, su nepasitenkinimu, nes nenoriu nuolat mokėti baudų. Ir ne vienas toks, daug kaimynų automobilius palieka ant žaliosios vejos. Bet ką daryti? Baudas sumokėsiu. Tik, kaip suprantu, čia bus taip kiekvieną dieną, kol iš viso aplink namus nebegalėsime statyti mašinų. Juk automobiliams skirtų aikštelių niekas neskuba daryti“, – piktinosi vilnietis.

Besiskundžiančių netrūksta

Vilniaus savivaldybė ragina gyventojus apie problemas pranešti naudojantis programėle tvarkaumiesta.lt. Atsidarius šią nuorodą matyti, kad besiskundžiančiųjų ant žaliųjų vejų paliekamais automobiliais yra ne vienas ir ne du. Ir ne visada ta žalia veja yra tiek vertinga, kad reikėtų ją saugoti. Tačiau į visus pranešimus reaguojama.

Tai vienas iš dažniausiai pasitaikančių ir pasikartojančių pranešimų apie parkavimo pažeidimus, – teigė A.Dinikis.

Kaip 15min sakė Vilniaus savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Andžejus Dinikis, patys reidų, patikrinimų savivaldybės darbuotojai nedaro, užtenka jiems darbo ir tikrinant atkeliaujančius skundus – telefonu, raštu, per e.policiją ar tvarkaumiesta.lt. „Tai vienas iš dažniausiai pasitaikančių ir pasikartojančių pranešimų apie parkavimo pažeidimus“, – teigė jis.

Jeigu kaimynas ar šiaip praeivis užfiksavo jūsų automobilį ant žalios vejos ar kitoje netinkamoje stovėjimui vietoje ir pranešimą nusiuntė Viešosios tvarkos skyriui, pasigailėjimo tikėtis neverta. Nesvarbu, kad jums atrodo, jog žolė čia neauga jau dešimtmečius ar tiesiog kieme nebuvo įmanoma rasti kitą vietą.

Išimčių netaiko

„Kelių eismo taisyklėse yra parašyta, kad automobiliai negali būti statomi tam neskirtose vietose. Mes negalime daryti kažko, ko nenumato teisės aktai, vadovaujamės jais. Priimti kitokį sprendimą dėl vienokių ar kitokių priežasčių negalime, teisės aktai tokių išlygų nenumato. Mes įvesti savo kažkokių samprotavimų negalime, nes tada vienas valstybės tarnautojas nuspręs vienu atveju vienaip, kitas – kitaip. Yra bendra tvarka, ji galioja visur ir visi, nori ar nenori, privalo ja vadovautis“, – aiškino A.Dinikis.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Neleistinoje vietoje pastatyti automobiliai
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Neleistinoje vietoje pastatyti automobiliai

Jis tik priminė, kad gyventojai išeitį turi ir tai primenama atsakant į skundus, per seniūnijas ir pan.: „Gyventojai galėtų burtis į bendruomenes, steigti bendrijas, vadinamas kaimynijos programas, formuoti žemės sklypus ir tapti tų kiemų šeimininkais. Tada jie galėtų projektuoti automobilių stovėjimo aikšteles, jeigu būtų suformuotas sklypas, jas apsitverti, kad naudotųsi tik savo reikmėms, neįvažiuoti vairuotojai ne iš to kiemo.“

Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai, kaip pripažino A.Dinikis, negyvena konkrečiuose kiemuose ir jiems sunku pasakyti, ar vairuotojai piktybiškai palieka automobilius netinkamose vietose, net nedėdami pastangų, ar ant žalios vejos sustojo „iš bėdos“. Tačiau esą jei aikštelė yra už kelių šimtų metrų, tai retas ten važiuoja.

Gyventojai galėtų burtis į bendruomenes, steigti bendrijas, vadinamas kaimynijos programas, formuoti žemės sklypus ir tapti tų kiemų šeimininkais.

Vis dėlto vėlyvais vakarais ar labai ankstyvais rytais savivaldybės darbuotojai skundų netikrina ir baudų nedalina.

„Deja, tai nėra toks dalykas, kurio reikėtų ieškoti. Taip paliktų automobilių yra daugybė. Mes neturime kokių nors limitų nustatytų. Be to, kuo daugiau nubausime vairuotojų, tuo daugiau baudų teks paskui administruoti“, – teigė A.Dinikis.

Šiuo metu baudos siekia nuo 30 iki 90 eurų, pirmą kartą nubaudus tenka susimokėti pusę minimalios baudos – 15 eurų. Kiek tiksliai už tokį pažeidimą yra nubaustų, A.Dinikis teigė negalįs pasakyti, tačiau šis skaičius tikrai sieks keliasdešimt tūkstančių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos