Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Beveik naujas „Chevrolet Corvette“ nurašytas dėl mažyčio įtrūkimo: ko laukia mūsų „auksarankiai“?

Ar norėtumėte beveik naujo „Chevrolet Corvette“ automobilio, nuvažiavusio mažiau nei 9000 mylių? Šis yra gana nebrangus, tačiau yra viena problema – ši „Corvette“ pripažinta netinkama naudojimui.
„Corvette Grand Sport“ aukciono skelbimas
„Corvette Grand Sport“ aukciono skelbimas / iaai.com nuotr.

Su jos varikliu viskas gerai, ji važiuoja puikiai, o oro pagalvės ir visa elektronika yra vietoje. Tai kas jai nutiko? Ekspertai tokį sprendimą priėmė dėl mikroskopinio įtrūkimo ir dabar šis svajonių automobilis parduodamas aukcione.

Rodos, smulkmena: akmuo ar metalo gabalas kliudė „Corvette“ dugną

Prieš porą mėnesių šio beveik naujo „Corvette Grand Sport“ automobilio savininkas pateko į nedidelį incidentą. Važiuodamas sausakimšu greitkeliu jis iš pradžių nepastebėjo jo juostos viduryje pamesto kažkokio daikto, kuris priešais važiuojančios automobilio nekliudė. Ir dabar vyras nežino, kas tai buvo – akmuo, o gal koks metalo gabalas. Tačiau kietas objektas garsiai trankėsi į automobilio dugną. Visgi „Corvette“ savininkas nemanė, kad galėjo būti padaryti didelė žala.

Neatpažintas objektas įlenkė aliumininę išmetimo sistemos apsaugą (ilgą plokštę, kuri kėbului suteikia standumo), nulaužė vieną ją laikantį varžtą ir sulenkė dar tris, atsitrenkę į vairuotojo pusės degalų bako apsaugą ir galiausiai sudavė smūgį automobilio rėmui. Pirminė apžiūra nuteikė optimistiškai – automobilis juk buvo praktiškai visai sveikas, nulūžę varžtai ar įlenkimas dugne niekam nerūpi.

Tačiau servise buvo aptiktas mažytis įtrūkimas rėme, kuris vėliau ir tapo automobilio nurašymo priežastimi. Šis įtrūkimas buvo gal pusantro centimetro ilgio, nesitęsė per visą rėmo detalę ir buvo mažesnis nei milimetro pločio. Čia galite pamatyti jo nuotraukas.

Nepataisomai sugadintas „Chevrolet Corvette“

Iš pradžių servisas patikino, kad tereikės surasti detalę, tačiau jau po kelių dienų buvo pranešta, kad „Chevrolet“ tokių detalių netiekia. Vadinasi, automobilis bus laikomas sugadintu nepataisomai.

Aišku, į šį procesą įtraukiama ir draudimo bendrovė, kuri nenorėjo dengti visos automobilio vertės. Jos atstovų manymu apgadintą „Corvette“ dar buvo galima sutaisyti – juk tokį įtrūkimą galima patikimai užvirinti. Tačiau kas suteiktų garantiją automobiliui su suvirintu rėmu? Savininkas ir jo „Corvette“ įsivėlė į beviltišką taisyklių, trūkstamų dalių ir draudikų kalbų sūkurį. „Chevrolet“ pareiškė, kad automobilio strūktūriniam vientisumui jau per daug pakenkta ir net dalies keitimas jo neišgelbės.

Galiausiai, juk detalės nebuvo įmanoma nusipirkti iš gamintojo, todėl draudimo bendrovei teliko sutikti su mechanikų išvada ir automobilį pripažinti nepataisomu. Savininkui buvo atlyginta žala, o automobilis pateko į aukcioną. Skaičiuojama, kad sutaisyti šių metų „Corvette Grand Sport“ automobilį kainuotų 7600 JAV dolerių – nedaug, turint omenyje, kad automobilio vertė siekia 72 tūkstančius (aukciono skelbimas). Pala, sutaisyti? Juk jis pripažintas nepataisomu!

Taip, bet problema yra ta, kad „Chevrolet“ neturi tokios detalės – jos tiesiog nepardavinėjamos. Paimti ją iš kokio nors kito sudaužyto automobilio ar suvirinti negalima todėl, kad tuomet „Chevrolet“ nutrauks automobilio garantiją. Tačiau naujas pirkėjas, kuriam jokios garantijos nerūpi, galės rėmą susivirinti ar pasikeisti iš kur nors gautą detalę. Svarbu nenuvertinti rėmo ir jo patiriamų apkrovų, tačiau iš esmės naujasis savininkas džiaugsis savo nauju, gražiu ir „nepataisomai sugadintu“ žaislu.

Gal šis skelbimas sudomins visoje Europoje garsėjančius Lietuvos „auksarankius“?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?