TAIP PAT SKAITYKITE: projektas „Kalėdinis spūsčių matuoklis“ atsakė į svarbų klausimą
Praėjusį savaitgalį Vilniaus didžiuosiuose prekybos centruose beveik nebuvo kur sustoti. Todėl automobiliai, pasukę, pavyzdžiui į „Akropolio“ aikštelę, sustodavo tarpuose tarp eilių. Jų vairuotojai, įjungę avarinio sustojimo „mirksiukus“, laukdavo, kol atsilaisvins vieta. Tik tuomet palikdavo automobilį ir eidavo apsipirkti ar pramogauti.
Žinoma, kartais vienos vietos nepasidalindavo ir du vairuotojai, todėl vyko savotiškos lenktynės „kas pirmesnis, tas gudresnis“.
Vis dėlto, skaitytojo Tado teigimu, situacija šį pirmadienį, per Kūčias, nebuvo tokia bloga, kad nebūtų įmanoma rasti laisvos vietos. Todėl skaitytojas negalėjo nepasidalyti „Mercedes“, palikto neįgaliems skirtoje vietoje, nuotrauka.
Du atvejai, kada automobilį galima statyti neįgaliųjų vietoje
Akivaizdu, kad automobilis nepažymėtas neįgaliųjų ženklu, kaip to reikalauja KET. Primename, kad specialus ženklas turi būti tvirtinamas ir priekyje, ir gale.
Automobilį neįgaliems skirtoje vietoje gali statyti ir asmuo, vežiojantis kitą asmenį. Tačiau toku atveju matomoje vietoje turi būti padėta speciali kortelė.
Kai kurie vairuotojai vengia apgadinimų
15min jau ne kartą rašė, kad daugelis prabangių automobilių vairuotojų juos palieka neįgaliesiems skirtose vietose arba stato per dvi vietas vengdami apgadinimų. Kitų automobilių keleiviai dažnai elgiasi neatsargiai ir durelėmis stukteli į šoną.
Tačiau skaitytojas Tadas lieka prie savo nuomonės:
„Aišku, kad buvo kur sustoti, reikėjo tik 30 metrų nueiti“.
SVARBI NAUJOVĖ: Kas laukia trinktelėjus durelėmis į kitą automobilį
Pridedame keletą archyvinių nuotraukų iš PC „Akropolis“ zonos, skirtos sustoti neįgaliesiems.