11:28 /12:54

„CityBee“ ir „Bolt“ Naujųjų metų naktį ribos savo paslaugas: skatina švęsti atsakingai

Siekiant skatinti eismo saugumą ir sumažinti nelaimingų atsitikimų riziką įmonės „CityBee“ ir „Bolt“ pristabdys savo paslaugų teikimą Naujųjų metų naktį. Per platformą „Bolt Drive“ automobilių nebus galima išsinuomoti nuo sausio 1 d. 00.00 iki 8.00 val., tuo pačiu metu nebus galimybės išsinuomoti ir „Bolt“ elektrinių paspirtukų.
„CityBee“
„CityBee“ / Bendrovės nuotr.

„CityBee“ praneša, kad naktį iš gruodžio 31 d. į sausio 1 d. laikinai ribos automobilių dalijimosi paslaugas. Šiuo veiksmu įmonė skatina vairuotojus keliones planuoti atsakingai. „CityBee“ klientai rezervuoti automobilių ir pradėti naujų kelionių negalės nuo gruodžio 31 d. 22 val. iki sausio 1 d. 8 val. ryto. Nuo sausio 1 d., 8 val. ryto paslaugos veiks kaip įprastai. Šis paslaugų ribojimas neturės įtakos vykstančioms aktyvioms kelionėms, kurias bus galima tęsti ar pabaigti.

„Jau antrus metus iš eilės priimame sprendimą Naujųjų metų naktį riboti paslaugas, taip siekdami dar labiau sumažinti galimą eismo įvykių riziką. Skatiname vairuotojus keliones planuoti iš anksto, vengti spontaniškų sprendimų. Tikimės klientų supratimo dėl laikinų nepatogumų“, – sako D.Garbinčius.

„CityBee“ duomenys rodo, kad virš 99 proc. klientų keliones pabaigia sėkmingai. Vis dėlto, įmonės Lietuvoje direktorius Domas Garbinčius teigia, kad visuomenės saugumas yra jų prioritetas, dėl kurio imamasi papildomų priemonių.

Pasak transporto kompetencijos agentūros komunikacijos vadovės Živilės Burdaitės šalies gyventojų sąmoningumas keliuose nuosekliai didėja, tačiau Naujųjų metų naktį paprastai vis tiek nėra išvengiama eismo įvykių.

„Remiantis eismo įvykių duomenimis, eismo dalyvių sąmoningumas po truputį auga. Tai lemia ne tik įvairios socialinės reklamos, bet ir nuo 2006 m. įvesti teisinio reguliavimo pokyčiai. Pavyzdžiui, lyginant metinę statistiką – 2006 m. dėl neblaivių vairuotojų įvyko 1171 eismo įvykis, kuriame buvo žuvusių ar sužeistųjų, o 2023 m. tokių įvykių skaičius sumažėjo iki 162“, – informacija dalijasi Ž.Burdaitė.

Prevencijos priemonių imasi ir policija

Gruodžio mėnesį Lietuvos policija įvertina galimas rizikas, organizuoja ir vykdo papildomas prevencines priemones.

Antroje gruodžio mėn. pusėje šalies keliuose policija inicijuoja transporto priemonių vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimus. Jie vykdomi valstybinės ir vietinės reikšmės keliuose, policijos pareigūnai dirba viešuoju, neviešuoju ar mišriuoju patruliavimo būdu.

Verta žinoti, kad apskričių vyriausieji policijos komisariatai savo prižiūrimose teritorijose gali organizuoti ir kitas papildomas priemones.

Skatina vairuoti atsakingai

Pasak D.Garbinčiaus, „CityBee“ atidžiai stebi, kaip klientai laikosi kelių eismo taisyklių. Įmonės duomenys rodo, kad didžioji dalis klientų vairuoja atsakingai, o eismo įvykiai, kuriuos sukelia „CityBee“ vairuotojai, yra itin reti.

„Be jokios abejonės, mūsų automobilių parkas laikosi tokių pačių taisyklių, kaip ir visi eisme dalyvaujantys automobiliai. Pažeidus kelių eismo taisykles ar įvykus avarijai, visada glaudžiai bendradarbiaujame su policija ir perduodame visą turimą informaciją“, – pabrėžia D.Garbinčius.

Taip pat „CityBee“ turi griežtą nulinės tolerancijos apsvaigusiems vairuotojams politiką. Tai reiškia, kad jei klientas vairavo išgėręs, jis visam gyvenimui neteks galimybės naudotis „CityBee“ paslaugomis ir privalės sumokėti 2000 eurų baudą bei atlyginti visus automobilio apgadinimo nuostolius.

Po vidurnakčio automobilio išsinuomoti nepavyks ir „Bolt Drive“

„Saugumas yra svarbiausias mūsų prioritetas, todėl, kaip ir pernai, nusprendėme imtis prevencinių priemonių ir riboti „Bolt Drive“ paslaugas Naujųjų metų naktį. Raginame naudotojus visada būti atsakingiems ir niekada nevairuoti išgėrus. Jei kyla bent menkiausia abejonė dėl savo blaivumo, privalu rinktis kitus kelionės būdus, pavyzdžiui, pavėžėjimą ar viešąjį transportą“, – sako Svajūnas Aliukonis, „Bolt Drive“ generalinis vadovas Lietuvoje.

Bendrovės nuotr./„Bolt“ paspirtukas, „Bolt Drive“ automobilis
Bendrovės nuotr./„Bolt“ paspirtukas, „Bolt Drive“ automobilis

„Bolt Drive“ generalinis vadovas pabrėžia, kad tie klientai, kurie automobilį bus pradėję naudoti anksčiau, dar iki Naujųjų metų nakties, vairuoti jį tą naktį galės be trukdžių.

Apie laikiną „Bolt Drive“ paslaugų sustabdymą Naujųjų naktį naudotojai informuojami ir „Bolt“ programėlėje. Be to, analogiškas paslaugos ribojimas Naujųjų metų naktį bus taikomas ir Latvijoje bei Estijoje.

Paspirtukai bus „išjungti“

Naudotojams sausio 1 d. nuo 00.00 iki 8.00 val. nepavyks išsinuomoti ir elektrinių „Bolt“ paspirtukų. Anot įmonės dalijimosi paslaugų vadovo Lietuvoje Beno Jurlovo, šis sprendimas priimtas atsižvelgiant į galimai intensyvesnį judėjimą Naujųjų naktį ir poreikį užtikrinti saugumą.

„Vairuoti „Bolt“ paspirtukus esant išgėrus griežtai draudžiama visada. Taisyklių nepaisymo griežtai netoleruojame ir sužinoję, kad paspirtuką naudotojas vairavo neblaivus, užblokuojame galimybę naudotojui ateityje naudotis „Bolt“ paspirtukais, nes tokiais veiksmais vairuotojas kelia grėsmę ne tik savo, bet ir kitų eismo dalyvių saugumui“, – sako „Bolt“ atstovas.

B.Jurlovas primena, kad žiemą dalijimosi paspirtukais paslaugos veikimas gali būti apribotas ir dėl oro sąlygų.

„Mūsų specialistai nuolatos stebi orų pokyčius ir susidarius sudėtingoms orų sąlygoms – pavyzdžiui, esant pūgai ar susidarius pavojingam plikledžiui, deaktyvuoja elektrinius paspirtukus. Galimybę juos nuomotis vėl grąžinama oro sąlygoms pagerėjus“, – sako B.Jurlovas.

Jis taip pat primena, kad paspirtukų vairuotojai visuomet privalo važiuoti atsargiai, įvertinti kelio dangą, pasirinkti saugų greitį, atsargiai daryti posūkius ir apskritai visada būti atidiems eismo dalyviams.

Vairavimas išgėrus gali kainuoti tūkstančius

Dalijimosi automobiliais paslaugos „Bolt Drive“ generalinis vadovas S.Aliukonis primena, kad nors Lietuvoje įstatymais numatyta leistina alkoholio koncentracijos kraujyje norma siekia 0,4 promilės, dalijimosi automobiliais platforma „Bolt Drive“ taiko griežtesnę 0 promilių tolerancijos politiką.

„Tai reiškia, kad naudotojai pagal platformos taisykles įsipareigoja išnuomotą automobilį vairuoti visiškai blaivūs. Šios taisyklės nesilaikymas vairuotojams gali kainuoti mažiausiai 2 tūkst. eurų. Be to, paaiškėjus, kad vairuotojas vairavo neblaivus, blokuojame vartotojo prieigą prie dalijimosi automobiliais paslaugos visam laikui“, – sako „Bolt Drive“ generalinis vadovas.

Per platformą „Bolt Drive“ automobilius išsinuomoti galima trijuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Dalijimosi paspirtukais paslauga šaltuoju laikotarpiu veikia Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, tačiau su 70 proc. mažesniu paspirtukų kiekiu ir 60–70 proc. mažesnėmis naudojimo zonomis nei įprastai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų