Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Danų eksperimentas įrodė: naudojami elektromobiliai gali uždirbti pinigus

Vienerius metus trukęs eksperimentas Danijoje įrodė, kad prie elektros tinklo prijungti elektromobiliai gali veikti kaip papildomos baterijos miesto elektros tinkle. Tuo pačiu – uždirbti pinigus savo savininkams.
„Nissan e-NV200 Evalia“
„Nissan e-NV200 Evalia“ / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Nissan Europe“ energetikos paslaugų direktorius Francisco Carranza interviu „Bloomberg“ sakė, kad per metus dešimt taip „įdarbintų“ „Nissan e-NV200“ automobilių uždirbo 1 300 eurų.

Elektros tinklai visame pasaulyje turi keisti savo veikimo būdą, nes elektromobilių daugėja kiekvieną dieną, o tuo pačiu kinta energijos poreikis. Elektros energijos pasiūla visą laiką yra stabili, o paklausa kinta vis labiau – ypatingai ji išauga naktimis, kai elektromobiliai yra kraunami namuose bei dienomis, kai jie kraunami darbovietėse. Užtikrinti reikiamą elektros energijos tiekimą tuo metu, pasak Arstechnica.com, tampa vis didesniu iššūkiu.

Tačiau elektromobiliai, sukeliantys šią problemą, ją gali ir išspręsti. Įdiegus dviejų krypčių kroviklius, kurie leistų elektromobiliams ne tik pildyti baterijas, bet ir „grąžinti“ tinklui energiją, kai jos trūksta, problema būtų bent dalinai išspręsta.

Būtent tokiu principu vienerius metus veikė bandomasis „Nissan e-NV200“ projektas. Už kiekvieną atiduotos energijos kilovatvalandę automobiliai gavo premijas – panaši sistema veikia namų ūkiuose, kurie patys pagamina bent dalį elektros energijos ir kartais jos perteklių gali grąžinti į tinklą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų