Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Darius Jonušis: Važinėti ant užšalusio ežero gali būti ne tik saugu, bet ir naudinga

Važinėti užšalusio ežero ar pievos ledu gali būti ne tik saugu, bet ir naudinga, teigia buvęs lenktynininkas Darius Jonušis. Pasak jo, tam būtina sąlyga – profesionalų vadovavimas tokiems pasivažinėjimams: „Bet koks greitas važiavimas automobiliu neįprastomis sąlygomis be profesionalų priežiūros yra žaidimas su likimu. Čia kaip dalyvavimas lenktynėse ir lakstymas gatvėmis – 200 km/h greitis uždaroje varžybų trasoje yra nesulyginamas su tokiu pat greičiu kelyje. Taip ir važiavimas ledu gali tapti saugaus vairavimo pamoka arba pasibaigti kriminalinių įvykių suvestinėje.”
Automobilis ant ledo
Automobilis ant ledo / BMW vairavimo akademijos nuotr.

Pagal Lietuvoje galiojančius teisės aktus, pavienis savavališkas važinėjimas ledu yra traktuojamas kaip chuliganiškas elgesys, tačiau organizuoti renginius ant užšalusių vandens telkinių įstatymai nedraudžia.  

„Ne bauda ar įspėjimas turėtų sustabdyti vairuotojus nuo noro gerai „pasidraskyti“ automobiliu ant ledo. Neįvertinus gamtos sąlygų ir pervertinus savo vairavimo gebėjimus, tokie pasilinksminimai, kaip žinia, baigiasi tragedijomis. Dideliu greičiu nevaldomai palakstę ant ledo vairuotojai gauna adrenalino, užsiaugina sparnus ir taip pat beprotiškai lekia gatvėmis, sukeldami pavojų kitiems eismo dalyviams,” – sako BMW vairavimo akademijos vadovas bei instruktorius Darius Jonušis. 

Vien dėl aplinkosaugos ir pavienių chuliganų atimti iš vairuotojų galimybę išmokti vairuoti saugiau ir tobulinti įgūdžius būtų trumparegiška

Jau 14 metų kitus saugiai vairuoti mokantis lenktynininkas mano, jog savavališko ir organizuoto vairavimo ant ledo net negalima lyginti: „Renginys, ar tai būtų lenktynės, ar vairavimo pamokos, yra atskira tema, neturinti nieko bendro su taip intensyviai kritikuojamu begalvišku lakstymu ant ledo. Pavyzdžiui, mūsų vairavimo sesijose viskas vyksta suderinus su atitinkamomis tarnybomis, vadovaujant profesionaliems instruktoriams vairuotojai ne tik įgyja žinių kaip elgtis automobiliui slystant ir kaip nesutrikti kritinėje situacijoje. Jie taip pat  supranta savo galimybių ribas kasdieniniame vairavime, dėl ko tampa saugesniais eismo dalyviais.” 

Dariaus Jonušio teigimu, jokiomis kitomis sąlygomis vairuotojai neturi galimybės pajusti automobilio stabdymo kelio bei suprasti kokiam greičiui ir išcentrinėms jėgoms esant prasideda automobilio šoninis slydimas nesukeliant pavojaus kitiems eismo dalyviams ar pėstiesiems.

Pasak BMW vairavimo akademijos vadovo, visiškai uždrausti važinėjimą ledu būtų nesąmonė: „Net ir estai ar suomiai užšalus jūrai naudojasi ledo keliais, tad vien dėl aplinkosaugos ir pavienių chuliganų atimti iš vairuotojų galimybę išmokti vairuoti saugiau ir tobulinti įgūdžius būtų trumparegiška.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos