15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti

Dinamiškas, manevringas ir elektrinis: „Audi“ pristato koncepcinę „e-tron“ S modelių pavarą

„Audi e-tron“ ir „Audi e-tron Sportback“ S modelių versijos bus dar manevringesnės, tiksliau valdomos ir dinamiškesnės. Trys elektros varikliai, kurių du yra sumontuoti galinėje ašyje, kartu pasiekia momentinę 370 kW galią ir 973 Nm sukimo momentą. Tai leidžia abiem vien tik elektra varomiems modeliams iki 100 km/h įsibėgėti per 4,5 sekundės, rašoma pranešime.
„Audi e-tron S“ prototipas
„Audi e-tron S“ prototipas / Gamintojo nuotr.
Temos: 1 Audi

Pažangi pavaros kontrolės sistema saugumą ir dinamišką valdymą kilstelėjo į visiškai naują lygį: be elektrinės visų ratų pavaros čia yra elektra valdomas sukimo momento paskirstymas ir atskirai kiekvienam galiniam ratui perduodamas sukimo momentas.

„Dinamika 2.0“: važiavimo patirtis

Važiavimo patirtis abiem „Audi e-tron“ S modelių prototipais negali nepalikti įspūdžio dar geresne dinamika, manevringumu ir trauka. S režime abu automobiliai iki 100 km/h įsibėgėja per 4,5 sekundės – beveik nepastebimai ir beveik be jokio garso, o bėgėtis baigiama kai pasiekiamas elektronika apribotas 210 km/h greitis.

Galinga aušinimo sistema užtikrina, kad pavara pasiekia maksimalią momentinę 370 kW galią ir 973 Nm sukimo momentą, aktyvuojamą aštuonioms sekundėms. Nominali galia D režime siekia 320 kW ir 808 Nm sukimo momentą.

Pavaros išdėstymas: trys varikliai būsimoje serijinėje gamyboje

Nauji „Audi e-tron“ S modeliai bus pirmieji pasaulyje serijiniai elektromobiliai su trimis elektros varikliais. Pavaros konstrukcija yra paremta dviejų skirtingų asinchroninių ASM motorų išdėstymu, o „e-tron“ gamybos linija iš anksto buvo pritaikyta tokios konstrukcijos gamybai.

Galingesnis elektros variklis, montuojamas „Audi e-tron 55“ galinėje ašyje, čia sumontuotas priekinėje ašyje ir pasiekia 124 kW arba momentinę 150 kW galią. Du identiškos konstrukcijos mažesni varikliai sumontuoti galinėje ašyje ir kartu pasiekia 196 kW arba 264 kW momentinę galią.

„quattro“ pavaros pionieriaus inovacija

Pavara buvo pritaikyta efektyviam kasdieniam važinėjimui, todėl įprastame režime veikia tik galiniai elektros varikliai. Priekinė pavara yra atjungta, bet įsijungia akimirksniu ir praktiškai nepastebimai kai tik vairuotojui prisireikia daugiau galios. Ji pradeda veikti iš anksto jei sumažėja sukibimas, taip pat greitai važiuojant posūkiuose.

Elektrinė visų ratų pavara yra papildyta tokiomis techninėmis inovacijomis kaip elektrinis sukimo momento paskirstymas, kuris elektra varomam automobiliui suteikia tradicinio sportinio diferencialo privalumus. Kiekvienas iš galinių elektros variklių galią ratams siunčia per tiesioginę pavarą, todėl čia nėra mechaninio diferencialo. Po 40 metų, kai debiutavo „quattro“ technologija, „Audi“ visų ratų pavaros principus vėl pakėlė į visiškai naują technologinį lygį, todėl važiavimas tapo manevringesnis, su tikslesnėmis valdymo charakteristikomis ir greičiau įveikiamais posūkiais.

Dar vienas šios technologijos privalumas yra sukibimas. Jei bėgėjantis vienas iš galinių ratų atsiduria ten kur sukibimas su keliu yra blogesnis (pavyzdžiui, kai užvažiuojama ant juodo ledo ar kitos slidžios dangos), sukimo momentas tiksliai ir greitai paskirstomas tarp dviejų elektros variklių. Maksimalus momentas yra palaipsniui perduodamas geresnį sukibimą turinčiam ratui, o ratui su mažu sukibimu jo beveik nebeperduodama.

Iki 150 kW: maksimali galia net įkrovimo metu

Kai automobiliu važiuojama toliau, elektrinį S modelį galima įkrauti iki 150 kW siekiančia galia greitojo įkrovimo vietose. Tai reiškia, kad įkrovimas tiesiogine srove nuo 5 iki 80 % užima maždaug tik pusvalandį. Be to, „Audi“ modelius bus galima krauti ir kintama srove iki 11 kW siekiančia galia.

Optinis įspūdis: plačios ratų arkos

Atletiška ir sportiška „e-tron“ S modelių išvaizda sukurta vadovaujantis progresyviais „Audi“ dizaino kanonais, itin pabrėžiančiais efektingus ratų arkų kontūrus. Priekiniai ir galiniai buferiai turi itin ryškias formas, o oro skirstytuvas yra beveik viso automobilio pločio. Buferio šonuose yra didesni ir išraiškingesni ortakiai, pagerinantys aerodinamiką, o įspūdingos ratų arkos yra net 23 mm platesnės.

Abu S modeliai galimi su pirmą kartą pasaulyje pristatytais serijinės gamybos skaitmeniniais „digital Matrix LED“ žibintais. Jie šviesos srautą skaido į itin mažus pikselius, kuriuos galima labai tiksliai nukreipti, todėl atsirado tokios naujos funkcijos kaip, pavyzdžiui, juostų ir orientacinis apšvietimas – važiuojant siauru keliu rodoma automobilio vieta eismo juostoje ir taip padedama vairuotojui važiuoti jos viduriu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais