2023 02 01

Sunku patikėti. Dujų įranga Lietuvoje montuojama net į dyzelinius automobilius

Jau daugelį metų nieko nestebina dujų įranga, sumontuota benzininiuose ar hibridiniuose automobiliuose. Dujas į automobilius montuoja net ir kai kurie gamintojai. Kiek kitokią, tačiau taip pat dujų sistemą galima sumontuoti ir dyzelinu varomuose automobiliuose, tačiau mūsų šalyje tokius atvejus beveik galima suskaičiuoti ant rankų pirštų. Ko pritrūko, kad ši technologija įsigalėtų Lietuvoje vis dar dominuojančiame dyzelinių automobilių segmente?
Dujų įranga šešių cilindrų BMW varikliui
Dujų įranga šešių cilindrų BMW varikliui / Juliaus Kalinsko/15min.lt

VĮ „Regitra“ duomenimis apie degalų rūšis, Lietuvoje registruota kiek daugiau nei 97 tūkstančiai transporto priemonių, kurios varomos benzinu ir dujomis. Beveik visos jos yra lengvieji, M1 kategorijos automobiliai. Dyzelino kategorijoje, kurioje registruota beveik 1 milijonas 284 tūkstančių transporto priemonių, dominuoja lengvieji automobiliai. Jų suskaičiuojama 1 milijonas 110 tūkstančių.

Auto Bild nuotr./Mondeo su 120 AG dyzeliniu varikliu tinka tik taupiems ir labai ramaus būdo vairuotojams
Auto Bild nuotr./Mondeo su 120 AG dyzeliniu varikliu tinka tik taupiems ir labai ramaus būdo vairuotojams

VĮ „Regitra“ duomenys byloja, kad mūsų šalyje važinėja 62 transporto priemonės, kurių degalų kombinacija – dyzelinas ir dujos. Daugiausiai tokios technikos registruota N3 klasėje. Tai kategorija, į kurią patenka transporto priemonės kroviniams vežti, kurių techniškai leistina bendroji masė didesnė kaip 12 tonų. Lengvųjų automobilių kategorijoje M1 tokios technikos taip pat yra, tačiau čia suskaičiuojama vos 11 tokių transporto priemonių, kuriose sukombinuotas dyzelinas ir vienos ar kitos rūšies dujų įranga.

Ar tokia kombinacija apsimoka ir kada?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai