Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Elektromobilių įkrovimo stotelės išbandomos balansuojant elektros sistemą

Lietuvoje vertinamos galimybės panaudoti elektromobilių įkrovimo stotelių tinklą elektros sistemos balansavimui, stabilumui ir saugumui užtikrinti.
Elektromobilis „Hyundai IONIQ 5“
Elektromobilis „Hyundai IONIQ 5“ / J.Lengvino nuotr.

Elektros tiekėja „Ignitis“ praneša kartu su elektros perdavimo sistemos operatore „Litgrid“ ir Estijos startuoliu „Fusebox“ pradėjusi įgyvendinti pirmąjį tokį šalyje bandomąjį projektą.

„Ateityje sparčiai išaugsiantis įkrovos stotelių tinklas ir elektromobilių skaičius turės reikšmingą įtaką visai elektros sistemai. Tačiau sėkmingai pritaikius išmanius elektromobilių įkrovimo sprendimus, tai gali tapti vienu pagrindinių elementų ateities energetikos sistemoje, kaip nauja lankstumo priemonė sistemos balansavimui“, – rašoma pranešime.

Bandomojo projekto metu dvi „Ignitis ON“ įkrovimo tinklo stotelės – 50 kW ir 22 kW galios – bus prijungtos prie „Fusebox“ virtualios elektrinės sistemos nuotoliniu ryšiu. Tuo metu minėtose stotelėse bus įkraunama po vieną elektromobilį, o šio proceso metu per nuotolį trumpiems periodams bus sumažinama įkrovimo galia.

Energetikos ministerija planuoja, kad per artimiausią dešimtmetį Lietuvoje elektromobilių įkrovimo stotelių skaičius turėtų išaugti iki 60 tūkst.

Elektros sistemos balansavimo metu realiu laiku užtikrinamas balansas tarp elektros gamybos ir jos suvartojimo. Nuo 2021 metų balansavimo paslaugas gali teikti ne tik elektros gamintojai, bet ir nepriklausomi paklausos telkėjai, prireikus už tam tikrą mokestį galintys sumažinti vartojimą.

„Contrarian Ventures“ valdomas „Ignitis inovacijų fondas“ fondas į Estijos startuolį „Fusebox“ nuo 2018 metų iš viso investavo 150 tūkst. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos