Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Fisker“ bankrutuoti gali jau šią savaitę

Praėjusią savaitę didžiąją dalį darbuotojų neteisėtai atleidęs hibridinių automobilių gamintojas „Fisker“, tikėtina, kad bankrotą skelbs jau šią savaitę.
„Fisker Karma“
„Fisker Karma“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tokį scenarijų perša žinia, kad JAV energetikos departamentas iš kompanijos siekia susigrąžinti 200 mln. JAV dolerių, kuriuos „Fisker“ koncernui skyrė, kaip paskolą.

Remiantis neoficialiais duomenimis žinoma, kad kompanijos advokatai jau paruošė visus popierius – beliko tik sudėlioti visus taškus ant „i“ ir bankrotas „Fisker“ skelbs bankrotą.

JAV kompanijos atstovai iš visų jėgų stengėsi užmegzti naujus kontraktus su potencialiais rėmėjais iš Kinijos bei Europos, siekdami „Fisker“ paversti mokia įmone, tačiau visi bandymai nuėjo perniek.

Pranešama, kad per praėjusią vasarą šis koncernas nepardavė nė vieno automobilio, o po praėjusį penktadienį įvykdyto masinio darbuotojų atleidimo „Fisker“ koncerne dirbti liko tik 50 aukštas pareigas užimančių žmonių. Priduriama, jog šiuo metu valdžia turi sukaupusi 30 mln. JAV dolerių, iš kurių 10 mln. turės būti sumokėti JAV energetikos departamentui.

Negana to, „Fisker“ liko skolingi 75 procentams savo darbuotojų, nes juos atleido neteisėtai – apie tai nepranešę prieš 60 dienų. Kompanija bus priversta kiekvienam darbuotojui sumokėti 2 mėnesių algą, įskaitant ir socialines garantijas, o kiekviena uždelsta diena „Fisker“ valdžiai kainuos 80 tūkst. JAV dolerių (apie 211 tūkst. Lt) – kiekvienam darbuotojui po 500 JAV dolerių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?