Panaši situacija susiklostė vasario 13 d. Ligoninės darbuotojai nustebo, pamatę visureigį „Toyota Land Cruiser“, įvažiavusį vos ne į gydymo įstaigos pastatą.
Be abejo, šis visureigis pasižymi tikrai puikiomis pravažumo savybėmis. Tačiau taip atvažiuoti į ligoninę – tai jau iš fantastikos srities. O mirksintis avarinio sustojimo signalas šiuo atveju nėra panacėja.
Avarinė šviesos signalizacija (įspėjamosios mirksinčios oranžinės šviesos) transporto priemonėje, jeigu tokia įrengta, pagal KET privalo būti įjungta: priverstinai sustojus, kur sustoti (stovėti) draudžiama; įvykus eismo įvykiui; tikrinančiam pareigūnui sustabdžius; sustojus neapšviestuose kelių ruožuose tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, o važiuojant tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, jeigu nedega bent viena galinė gabaritinė šviesa; kai automobilis velkamas; kai vairuotojas akinamas; kai norima perspėti kitus vairuotojus apie kliūtį ar pavojų; vaikų įlaipinimo (išlaipinimo) į (iš) transporto priemonę (-ės) su vaikų vežimo skiriamaisiais ženklais metu ir t.t.
Panašiai galvoja ir ligoninės specialistė ryšiams su visuomene Lina Stonkutė:
„Jei tai būtų ekstra atvejis, juk būtų pacientą vežę į skubios pagalbos skyrių. O čia – automobilį pastatė ant įėjimo“.
Jei tai būtų ekstra atvejis, juk būtų pacientą vežę į skubios pagalbos skyrių.
Panašu, kad gydymo įstaigos vairuotojus tikrai veikia panašiai kaip Mėnulio pilnatis – prispirti ligos jie pamiršta elementarius KET principus.
Štai kaip automobilį pastatė kitas pacientas – Vilniuje, Laisvės pr. 79, prie Vilniaus rajono centrinės poliklinikos. Nuotrauka daryta 2017 m. vasario 3 d.
Skaitytojas Romanas nepatenkintas ne tik tuo, kad ignoruojamos taisyklės – jam buvo sunku prieiti prie laiptų, o šaligatvis juk buvo slidus.