Priklausomai nuo pomėgių ir gyvenamosios vietos automobilių entuziastai galėjo rinktis vietą iš dviejų filmo pristatymui skirtų renginių. Stovėjimo aikštelėje šalia „Forum Cinemas Vingis“ vyko radijo bangomis valdomų „drift“ modeliukų varžybos, buvo demonstruojami modifikuoti ir visaip išpuošti automobiliai. Visi norintys netgi galėjo sudalyvauti Pauliaus Šinkūno vedamoje šokių pamokoje.
Kiek rimčiau viskas atrodė „Multikino“ organizuotame renginyje ant prekybos centro stogo. Čia žiūrovai galėjo išvysti profesionalių „drifto“ sportininkų pasirodymus, taip pat stebėti ir žinomų žmonių – „Pinup girls“ merginų, Leo Pobedonoscevo, Vytauto Rumšo – kovas improvizuotoje rungtyje „Akmeninis veidas“. Jos pagrindinis tikslas – neparodyti jokių emocijų važiuojant šonu slystančiu automobiliu.
Mato Dauginio nuotr./Šoninio slydimo pasirodymas ant prekybos centro „Ozas“ stovėjimo aikštelės stogo |
Renginio organizatorius, „D1Sport“ komandos atstovas Kastytis Alekna pasakojo su bendraminčiais „driftinti“ pradėjęs gerokai anksčiau nei pasirodė trečioji filmo dalis, publikos gretose dar žinoma kaip „Tokyo Drift“. Anot jo, žiūrint filmą jau sunku buvo sulaikyti šypseną – ne visos scenos atrodė realios. Antra vertus, dėl to susidomėjimas „Greiti ir įsiutę“ juostomis nebuvo mažesnis.
„Atsirasdavo noras daugiau „tiuninguoti“ savo automobilį – ypatingai po pirmos dalies. Tuo metu dar turėjau „Honda Civic VTi“ ir kai tik pamačiau tuos tris „Civikus“ atsirado noras su draugais paruošti tris vienodus modelius. Aišku, to taip ir nepadarėme, bet noras „tiuninguoti“ mašinas po pirmos dalies tikrai atsidaro“, – komentavo vienas labiausiai patyrusių šalies „drifterių“.
K.Alekna pastebėjo, kad po „Tokyo Drift“ dalies, „Greiti ir įsiutę“ filmuose atsirado daugiau „drifto“. „Ketvirtojoje dalyje jie jau nemažai važiavo šonu, vadinamosiose „street race“ gatvės lenktynėse. Penktojoje dalyje jie taip važinėjo stovėjimo aikštelėje. Šeštojoje dalyje, kiek minėjo „Multikino“ direktorius, bus nemažai „drifto“ pačioje pabaigoje“, – kalbėjo sportininkas, pridurdamas, kad dėl to ir kilo idėja padaryti tokio tipo atidarymo renginį.
Mato Dauginio nuotr./Šoninio slydimo pasirodymas ant prekybos centro „Ozas“ stovėjimo aikštelės stogo |
Pirmas šalies „driftingo“ čempionato etapas birželio 8 d. taip pat vyks netoliese prekybos centro „Ozas“, todėl filmo „Greiti ir įsiutę“ premjeros renginys taps gera įžanga rimtesniam šoninio slydimo meistrų pasirodymui. Anot K.Aleknos, žiūrovams toks renginys taip pat tapo gera atrakcija – stovėjimo aikštelėje ant prekybos centro stogo jie pradėjo rinktis dar likus valandas iki jo pradžios.
Priminti jauniems vairuotojams apie šoninio slydimo treniruočių gatvėse keliamą pavojų bus bandoma ir oficialiame pirmojo šalies „drifto“ čempionato etapo reklaminiame klipe, kuris šiuo metu rodomas kino teatruose. „Ties, kas ateis pažiūrėti filmo, matys ir mūsų reklamą, kurioje bus žodžiai, kad „driftas“ yra sportas ir kad jokiu būtų jie nebandytų to daryti patys gatvėse“, – kalbėjo K.Alekna.
Anot „D1Sport“ atstovo, Lietuvoje dabar yra daug galimybių treniruotis. Pašnekovas kalbėjo, kad išauklėti gatvėse siaučiančių chuliganų vargu ar pavyks, tačiau jauni vairuotojai, kurie pamatys, kaip viskas turi būti daroma gali būti nukreipti teisinga linkme – į treniruotes.