Pirmas motociklininkų klubas Vilniuje įkurtas 1931 metais – „Vilniaus dviratininkų ir motociklininkų draugija“. Po kelerių metų Vilniuje jau veikė net penki motociklininkų klubai, nors mieste buvo užregistruota tik 150 motociklų.
Pirmasis oficialus motociklininkų sezono atidarymas Vilniuje vyko 1934 m. gegužės 6 dieną. „Šaulių sporto klubo motociklininkų sekcijos“ nariai ir jų pakviesti svečiai, šventiškai pasipuošę, ankstų sekmadienio rytą rinkosi prie Šv. Jono bažnyčios, Petro Skargos kieme. Išklausė mišias, po kurių kunigas Markovskis pašventino motociklininkus ir jų mašinas, palinkėjo motociklininkams sėkmės sporte ir saugaus važiavimo. Vadovaujami klubo pirmininko pulkininko Dobačevskio klubo nariai ir jų draugai išvažiavo į Lentvarį švęsti sezono atidarymo. Ten buvo surengti kviestiniai pietūs. Šventė vyko iki vakaro.
1935 metais ankstyvų pavasarį ir vėl buvo surengtas motociklininkų sezono atidarymas. Jame dalyvavo visų Vilniaus motociklininkų klubų nariai. Organizuojant renginį pradžioje planuota surengti varžybas, bet vėliau šios idėjos atsisakyta ir sugrįžta prie šventinio renginio – šventės. Pasibaigus mišioms Šv. Jono bažnyčioje ir motociklų šventinimo procedūrai, renginio dalyviai surengė motociklų paradą miesto gatvėmis ir po to draugiškai išvažiavo į Trakus švęsti.
Motociklininkų sezono atidarymai tapo tradicija. Nepriklausomai nuo klubų tarpusavio santykių į šią šventę atvykdavo visų klubų atstovai. Einant metams dalyvauti šiame renginyje tapo prestižo reikalas. Reikėjo ne tik gerai apsirengti, bet ir atvažiuoti su išblizgintu „žirgu“. Kaip tai atrodė 1939 metų sezono atidaryme, galima pamatyti nuotraukose. Tai buvo paskutinis tarpukario Vilniaus motociklininkų sezono atidarymas. Jis dalyvių skaičiumi nelabai atsiliko nuo šiuolaikinių jau ne motociklininkų, o baikerių sezonų atidarymų, tik buvo truputį dvasingesnis.