„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Iš Vilniaus kiemų nutempti bešeimininkiai griozdai pavirto metalo drožlėmis

Vilniaus miesto savivaldybė, jau trečius metus nutempianti neeksploatuojamus automobilius iš gyvenamųjų namų kiemų, žengia į tolimesnį etapą ir pradeda tokių transporto priemonių utilizavimą. Artimiausiu metu metalo laužuose bus sunaikinti 66 automobiliai, kuriuos teismas pripažino bešeimininkiais ir perdavė savivaldybės žinion, o ši prilygino nenaudojamas transporto priemones atliekoms.

Dėl biurokratinių formalumų užtrunka beveik dveji metai, kol savivaldybė gali teisėtai utilizuoti nuvežtą bešeimininkį griozą. Visą tą laiką automobiliai saugomi nuomojamoje aikštelėje.

Vilniaus kiemuose trūksta parkavimo vietų

„Daugelyje senųjų Vilniaus rajonų pagal statybos techninį reglamentą trūksta automobilių stovėjimo vietų, todėl mašinomis užstatomos ir sporto aikštelės, ir žalios vejos. Ieškodami, kaip galėtume kiemus atlaisvinti, per trejus metus nutempėme daugiau nei 240 automobilių, kurie buvo tiesiogine tų žodžių prasme numesti ir palikti dūlėti“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Adomas Bužinskas.

Beveik septyniasdešimties automobilių utilizavimas, pasak savivaldybės atstovų, – tik pradžia. Neatsiradus teisėtiems šeimininkams, teismo sprendimo dėl savo likimo laukia dar maždaug 140 šeimininkų apleistų mašinų.

VIDEO: Pamatykite, kaip Vilniuje utilizuojami nutempti automobiliai

Dėl automobilių utilizavimo Vilniaus miesto savivaldybė trejus metus bendradarbiaus su UAB „Laurimeta“. Įmonė rūpinsis automobilių paėmimu iš savivaldybei priklausančių automobilių stovėjimo aikštelių Vilniuje, automobilių utilizavimo darbais ir sunaikinimo pažymėjimų išdavimu.

Automobiliai išardomi, atliekos rūšiuojamos ir perdirbamos

Visos įmonei perduotos transporto priemonės, iki šiol rūdijusios kiemuose, bus išardomos dalimis. Sveikos, remontui tinkamos detalės bus panaudotos antrąkart, o kitos medžiagos bus perdirbamos.

Tuo tarpu, metaliniai kėbulai keliaus į metalo laužo supirktuves. Skaičiuojama, kad 95 proc. visų medžiagų bus panaudotos dar kartą ir tik 5 proc. jų bus atiduotos šalinimui. Be to, už kiekvieną toną supirkto metalo laužo UAB „Laurimeta“ įsipareigojo savivaldybei išmokėti daugiau nei 200 eurų supirkimo mokestį. Visa už metalo laužą gauta suma grįš į miesto biudžetą.

Kiemai švarėja, apleistų automobilių mažėja

Savivaldybė vien per šiuos metus iš kiemų patraukė per 60 nenaudojamų automobilių. Vis dėlto, tokio neprižiūrimo turto sostinėje dabar sparčiai mažėja.

„Didelę dalį šito pamiršto automobilių parko jau išgyvendinome. O tų automobilių, kurie buvo neatsakingai palikti, bet šeimininkus turėjo, savininkus pažadinome iš žiemos miego. Žmonės dabar supranta, kad savivaldybė ne šiaip švaistosi pažadais nutempti mašinas, bet tikrai vykdo kiemų sanitariją. Tai tie automobiliai, kurie dar yra šio to verti, taip pat buvo išjudinti“, – sako A. Bužinskas.

Kam pranešti apie bešeimininkius automobilius

Pastebėjus savo kieme užsistovėjusius nenaudojamus automobilius, vilniečiai apie tai gali pranešti Viešosios tvarkos skyriui el. paštu viesoji.tvarka@vilnius.lt arba tel. (8 5) 219 7948 (nurodant adresą, automobilio markę, spalvą, valstybinį numerį, datą ir laiką, kada pastebėta transporto priemonė, ir, jei įmanoma, pridėti transporto priemonės nuotrauką).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų