Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Japoniškų automobilių entuziastus kviečia į neįprastą renginį: leis ne tik pasirodyti, bet ir išmatuos galią

„Paskutinį kartą panašiame renginyje teko dalyvauti prieš kelerius metus“, – sako JDM LT komandos nariai, pristatydami jau šį penktadienį vyksiantį „JapMeet Special: Dyno Friday“ renginį. Japoniškus automobilius vairuojančią bendruomenę vienijanti komanda kviečia į kiek neįprastą sezono uždarymą: siūloma ne tik susirinkti su bendraminčiais, bet ir pasižiūrėti, kaip keliems įdomiausiems ir išvaizdžiausiems automobiliams matuojama galia, rašoma pranešime.
Japoniškų automobilių renginys „JapMeet“
Japoniškų automobilių renginys „JapMeet“ / Žilvinas Kuprėnas/Fotobros.lt

„Kai nusprendėme, kad tokio renginio reikia, peržiūrėjome nuotraukas ir supratome, kad kažkas panašaus vyko tikrai seniai. Todėl labai smagu, kad mūsų idėja patikėjo ir Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija (VTDK), pasiūliusi ne tik surengti „JapMeet“ aplink kolegijos rūmus Olandų gatvėje, bet ir išnaudoti moderniose dirbtuvėse turimą įrangą galios matavimui“, – sakė Žygimantas Dubovikas, JDM LT komandos narys.

Tad jau rugsėjo 27-ąją, penktadienį, 17 valandą, iš karto po darbų, japoniškų automobilių mėgėjai ir gerbėjai rinksis greta Vilniaus Technologijų ir dizaino kolegijos rūmų Olandų g. 16. Tiesa, Ž.Dubovikas neslepia, kad nors įprastai „JapMeet“ – japoniškų automobilių gerbėjų bendruomenės susitikimai – yra be jokių atrankų ir atviri visiems, turintiems Japonijos gamintojų modelius, šįkart sezono uždarymui skirta šventė atrodys kiek kitaip.

„Šįkart paskelbėme atranką turintiems itin įdomius, išskirtinius, modifikuotus ar labai išpuoselėtus automobilius, kadangi vietos aplink kolegiją neturime tiek daug, kad tilptų visi norintys. Atrankos prireikė ir norintiems pasimatuoti galią, mat vieno automobilio matavimas trunka apie 20 minučių, tad jas reikia išnaudoti tikslingai“, – aiškino JDM LT komandos narys.

Atvers dirbtuves smalsuoliams

VTDK ne tik atvers savo dirbtuvių duris norintiems pasimatuoti galią, bet leis apsižvalgyti net penkiose Automobilių transporto inžinerijos katedrai priklausančiose laboratorijose. Būtent čia darbuojasi Automobilių techninio eksploatavimo ir Automobilių elektronikos sistemų studijų programos studentai.

Laboratorijose gausu ne tik įvairios įrangos. Čia yra „Lexus LS460“, „Toyota Yaris“ ir hibridinio „Toyota RAV4“ simuliatoriai. Be to, čia galima išvysti ir studentų projektus: kolegijoje gimusį „Formula Student“ bolidą, aerodinaminį vamzdį, šonaslydžio triratį bei elektrinį gokartą.

Ne ką mažiau įspūdingai atrodys ir automobilių galios matavimai, truksiantys tris valandas: nuo 17 valandos iki pat 20 valandos. VTDK lektorius ir Automobilių transporto inžinerijos katedros vedėjas Petras Kaikaris pasakojo, kad pirmiausia mašina, kurios galia matuojama, pastatoma ant specialaus ritininio stendo priekiniais arba galiniais ratais. Kuriuo galu automobilis užvaromas ant stendo, priklauso nuo to, kuria ašimi jis yra varomas.

„Automobilio priekis ir galas yra pritvirtinamas sertifikuotais diržais, prijungiama išmetamųjų dujų ištraukimo sistema. Galios matavimą atliekantis asmuo sėda prie automobilio vairo ir maksimaliu režimu važiuoja stende iki gamintojo numatyto alkūninio veleno sūkių ribojimo“, – aiškino P.Kaikaris.

Kol vyksta matavimas, kompiuterio ekrane yra grafiškai atvaizduojama automobilio variklio galios ir sukimo momento kaitos dinamika, taip pat nurodoma maksimali išvystyta variklio galia ir sukimo momentas.

Žilvinas Kuprėnas/Fotobros.lt/Japoniškų automobilių renginys „JapMeet“
Žilvinas Kuprėnas/Fotobros.lt/Japoniškų automobilių renginys „JapMeet“

Vis dažniau praveria kapotus

„Mintis, kad reikia kiek kitokio nei visada „JapMeet“, šovė tada, kai supratome, kad vis dažniau atkeliavę į automobilių kultūros renginius, patys juos organizuodami, matome, kad automobilininkai rodo ne tik savo mašinų išorę, kalba apie plika akimi matomas modifikacijas, bet praveria ir kapotus“, – aiškino Ž.Dubovikas.

Anot jo, tie laikai, kai norintiems modifikuoti automobilius įdomiausia tai, kaip jie atrodo, tačiau ne tiek svarbu, kaip jie važiuoja – baigėsi. Kaip tikino JDM LT komandos narys, šiandien visi nori, kad automobilis važiuotų bent jau taip, kaip priklausė tais laikais, kai jis išriedėjo iš gamyklos, o neretai – ir geriau.

„Esu tikras, kad atėjusiems pažiūrėti, kas vyksta prie galios matavimo stendo, bus įdomu pamatyti iš pažiūros „nekaltus“ modelius, po kurių kapotais – netikėtai daug kilovatų“, – tikino jis.

Penktadienį, rugsėjo 27-ąją, 17-20 valandomis vyksiantis „JapMeet Special: Dyno Friday“ tiek žiūrovams, tiek dalyviams visiškai nemokamas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų