Tekstą dar pildysime fotografo Vytauto Pilkausko nuotraukomis.
Įveikę per vieną dieną 10 val kelionę skersai išilgai po Lietuvą motociklininkai finišavo su vėliavomis.
Jas įteikė apie 20 savivaldybių ir jų merai delegavę komandas atstovauti garbingai savo miestams. Vėliavas vežė šie miestai: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Kretinga, Palanga, Utena, Druskininkai, Alytus, Rokiškis, Joniškis, Raseiniai ir kt.
Po finišo vyko pokalbis-diskusija „100 metų Lietuvai ir 100 metų Europai. Kiek Lietuva yra Europietiška valstybė?“.
Pokalbyje dalyvavo visuomenininkas ir architektas Algirdas Kaušpėdas, paveldo ekspertė Diana Varnaitė, istorikas, kultūros tyrinėtojas Egidijus Aleksandravičius bei „Ryterna modul Mototourism rally“ dalyviai motociklininkai.
Pertraukose grojo grupė „Wolfsome“. „Wolfsome“ – modernus klasikinio roko ir bliuzo mišinys, gimęs Kaune. 2013 m. Beveik 2 metus studijoje užsidariusi, dirbusi ir įrašinėjusi savo kūrybą grupė, koncertuoti pradėjo tik 2015 m. gegužę. Ši „brandinimo“ strategija pasiteisino – dar tais pačiais metais jie laimėjo abu prestižiškiausius naujų grupių konkursus Lietuvoje, spėjo pasirodyti Lietuvos festivalių scenose, surengė koncertinį turą Baltijos šalyse, pasirodė M.A.M.A. apdovanojimų eteryje su singlu „9-5“.
„Ryterna modul Mototourism rally“ globoja Europos komisijos atstovybė
Ralio dalyviai intelektualioje ir ištvermės kelionėje po Lietuvą varžysis pažindami vietas susijusias su Valstybės šimtmečiu, krašto gynyba, partizanu Adolfu Ramanausku Vanagu, taip pat skirtus Europos kultūros paveldo metams.
Renginį globoja Europos komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius.
„Europos kultūros paveldo metai – nuostabi galimybė pasidžiaugti, kokia turtinga yra savo valstybės atkūrimo šimtmetį švenčianti Lietuva. Tai puiki proga atverti duris ir geriau pažinti save ir vieni kitus. Būtent tuo ir ypatingas šių metų Mototurizmo ralis, kuris aplankys tiek daug svarbių Lietuvos paveldo objektų, pasveikins tiek daug skirtingų mūsų bendruomenių. Šiandienos pasaulyje, kuriame kyla nemažai įtampų, nerimo ir nežinomybės dėl ateities, ypač svarbu skatinti bendravimą, tiesti tiltus, o ne statyti sienas. Kultūra ir jos įvairovė būtent ir yra ta sritis, kuri jungia mus kaip europiečius, kuri apibūdina mus kaip žmones, kaip tautą, kaip valstybę ir kaip Europą. Pažindami savo bendrą paveldą, stipriname tarpusavio supratimo ir Europos tapatybės jausmą, ir tuo pačiu kuriame bendrą Europos ateitį“, – sako A.Pranckevičius.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, taip pat Lietuvos krašto apsaugos ministerija.