„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Ką daryti, kad jūsų automobilis nuvažiuotų 500 000 km

Lietuviams gan įprasta automobilio ridai pasiekus bent 500000 kilometrų pradėti galvoti apie jo pardavimą ir naujos transporto priemonės pirkimą. O kartais net ir anksčiau. Tačiau jei automobilis jums ne tik daiktas, skirtas nusigauti iš vienos vietos į kitą, gali būti, kad bėgant laikui prie jo prisirišite ir keisti tiesiog nenorėsite. Gal dėl puikios interjero ergonomikos, gal dėl nuostabių valdymo savybių, o gal tiesiog dėl sentimentų, nes tai automobilis, kuriame užaugo jūsų vaikai, rašo autoplius.lt.

Mano aukščiau paminėti rekordai buvo pasiekti prieš daugybę metų gamintais ir daug elektronikos neturinčiais automobiliais.

Automobiliais, kurie buvo gaminti tam, kad važiuotų kuo ilgiau, o ne tik tol, kol baigiasi garantija. O ar šiuolaikiniai automobiliai gali nuvažiuoti daugiau nei 500000 kilometrų? Mechanikai sako, kad taip. Tačiau tam, kad pasiektume tokį rezultatą, transporto priemonei reikia skirti daugiau meilės.

Kodėl ir kaip reikia rūpintis varikliu: nepalikite viso darbo mechanikams

Aštuntąjį ar devintąjį dešimtmetį gaminti automobiliai buvo gerokai paprastesni. Juose retai kada buvo sutinkami kompresoriai, turbinos, automatinės pavarų dėžės ar adaptyvios važiuoklės. Tai buvo dalies prabangių automobilių sudedamoji dalis. O šiandien šiuos elementus galima rasti daugumoje transporto priemonių.

Vien variklio skyriuje galime rasti vieną turbiną, dvi trubinas, kompresorių, papildomą 24 V sistemą ir dar daugiau įvairių elementų. O kur dar hibridinės sistemos. Todėl mylint savo transporto priemonę reikėtų ja pasidomėti ir patiems. Nepalikti viso darbo tik mechanikams. Tokiu atveju problemas pastebėsite ne tik joms atsiradus, bet ir artėjant.

Priešingai nei mano dauguma žmonių, svarbiausia automobilio sudedamoji dalis, kurią reikia pastoviai prižiūrėti, nėra variklis ar važiuoklė. Svarbiausia dalis – kėbulas. Kodėl, paklausite? O todėl, kad automobilyje galima pakeisti visas dalis išskyrus kėbulą.

Kėbulo korozija

Pagrindinis automobilio kėbulo priešas – korozija. Jeigu dauguma elementų, lyginant senas ir apynaujas transporto priemones, skiriasi, tai kėbulas – ta vieta, kur niekas nepasikeitė. Automobiliai ir toliau rudyja, o mūsų klimato sąlygos ir ant kelio barstoma druska prie to puikiai prisideda.

Ką daryti, kad automobilio kėbulas dar ilgus metus išliktų sveikas ir neturėtų skylių? Čia išmintis atkeliauja dar iš mūsų senelių ir prosenelių. Nuo korozijos vertėtų apsaugoti visus ant savo automobilio kėbulo esančius tarpelius, plyšius ir vos matomas ertmes, kuriose gali kauptis vanduo bei nuo kelio dangos pakliūnantys nešvarumai. Tam yra sukurtos specialios medžiagos.

Automobilio kėbulas
Automobilio kėbulas

Taip pat reikėtų nepamiršti ir automobilio dugno. Svarbu apsaugoti ir jį. Būtent apatinei automobilio daliai tenka didžiausia druskų dalis. O surūdijęs dugnas gali kelti problemų net keičiant važiuoklės dalis. Šį procesą vertėtų kartoti kasmet.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“