Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ką daryti, kad jūsų automobilis nuvažiuotų 500 000 km

Lietuviams gan įprasta automobilio ridai pasiekus bent 500000 kilometrų pradėti galvoti apie jo pardavimą ir naujos transporto priemonės pirkimą. O kartais net ir anksčiau. Tačiau jei automobilis jums ne tik daiktas, skirtas nusigauti iš vienos vietos į kitą, gali būti, kad bėgant laikui prie jo prisirišite ir keisti tiesiog nenorėsite. Gal dėl puikios interjero ergonomikos, gal dėl nuostabių valdymo savybių, o gal tiesiog dėl sentimentų, nes tai automobilis, kuriame užaugo jūsų vaikai, rašo autoplius.lt.

O jei norite apsaugoti automobilio dažų dangą – verta ją padengti apsaugine, permatoma plėvele. Jei pilnas automobilio padengimas plėvele jums yra per brangus – padenkite svarbiausias vietas: galinio buferio viršų, kuris dažnai pažeidžiamas keliant krovinius ar duris, kurios nukenčia siaurose automobilių parkavimo aikštelių vietose.
Na ir, žinoma, nepamirškite plauti savo automobilio. Tą svarbu periodiškai daryti visais metų laikais, tačiau ypač dažnai automobilį plaukite žiemą. Taip nuo kėbulo pašalinsite didžiąją dalį ant jo susikaupusių druskų, kurias ant kelio palieka barstytuvai.

Ar galima važiuoti iš karto užvedus automobilį?

Antroje vietoje pagal svarbą, žinoma, yra variklis. Šiuolaikiniai varikliai iš esmės nėra prasti. Tiesiog bėgant metams, augant arklio galių ir elementų, esančių variklio skyriuje, kiekiui jais reikia labiau rūpintis.
Visų pirma – užvedimas. Nevažiuokite iš karto, vos užvedę automobilį. Palaukite 1 – 2 minutes, kol variklis apšils ir tik tada pajudėkite. Laukti, kol darbinė temperatūra pasieks 90 laipsnių nereikia.

Automobilio variklis
Automobilio variklis

Tačiau pradėję važiuoti akseleratoriaus paminos drastiškai nespauskite. Važiuokite palengva. Jei lauke labai šalta, pavyzdžiui, -25 laipsniai šalčio – prieš pradėdami judėti luktelėkite ilgiau. Laiko tarpas per kurį nuvalysite nuo automobilio sniegą bei užšalusius langus turėtų būti pakankamas. Per ilgai užkurto automobilio laikyti taip pat nereikėtų – šaltas variklis labai teršia aplinką, o važiuojant jis sušyla greičiau.
Kelionės pabaigoje, jei važiavote ypač agresyviai, atvažiavę į galutinį tašką leiskite automobiliio varikliui bent 2 minutes ramiai padirbėti ir tik tuomet išjunkite.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Ekspertai įvertino: ko reikia, kad Lietuvos verslai klestėtų?
Reklama
Sporto veiklų įvairove ir dalyvių gausa Telšiuose pažymėta Sporto diena
Reklama
Kaip išvengti peršalimo komplikacijos – sinusito
Reklama
Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant