Nors toks vaizdas ne vieną gali šokiruoti, svarbu išlikti ramiems ir nedelsiant apie vagystę pranešti policijai. Taip pat svarbu nufotografuoti automobilį, kad vėliau būtų galima įvertinti padarytą žalą. Draudimo bendrovės „Gjensidige“ atstovai patikino, kad įvykio vietoje užfiksuota žala bus atlyginta greičiau, nei tuomet, kai automobilis iš vietos bus patrauktas, mat taip gali būti prarasti svarbūs įvykio įrodymai.
Visgi žalos kompensavimo iš draudimo gali tikėtis ne visi. Tokiais atvejais, kaip šis, draudimo išmoką gautų tik Kasko draudimu automobilį draudžiantys vairuotojai. Tačiau tam reikės pateikti ir policijos išduotą pažymą dėl ratų vagystės.
„Eismo įvykio atveju draudimo išmoką sumoka avariją sukėlusio vairuotojo draudimo bendrovė, ratų vagystės atveju, jei vairuotojas neturi Kasko draudimo, išmoka nebus skiriama“, – aiškino darudikai.
Kompleksinių transporto žalų skyriaus vadovas Modestas Žilionis teigė, jog atvejų, kai pavagiami automobilio ratai, pasitaiko gana retai.
„Pastebime sezoniškumą, sutampantį su padangų keitimo laikotarpiu. Kasmet lapkričio-gruodžio mėnesį gauname po 2-3 tokius pranešimus, balandį-gegužę – po vieną-du. Vidutiniškai, nuostolį galima vertinti 500 Eur, priklausomai nuo padangų tipo ir gamintojo“, – aiškino atstovas.