Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kaip išsirinkti akinius nuo saulės vairavimui?

Prasidėjus šiltam saulėtam sezonui, kiekvienam vairuotojui būtinu daiktu tampa saulės akiniai. Tai ne tik akių apsauga, madingas aksesuaras, bet ir prevencinė priemonė, padedanti išvengti nelaimingų atsitikimų akinant saulei.
Naujų akinių madų pristatymas.
Naujų akinių madų pristatymas. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Vairuotojai vis atidžiau ir kruopščiau renkasi akinius nuo saulės, tačiau ne kiekvienas žino, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad išsirinktų kokybišką ir patikimą saulės apsaugą vairavimo metu. Kuo vairuotojo saulės akiniai  skiriasi nuo įprastinių, ir kaip juos išsirinkti, pataria „Optometrijos centro“  atstovė Raminta Šoliūnaitė.

Įprasti saulės akiniai tik pritemdo spinduliuotę arba jos atspindį, o vairuotojams skirti akiniai maksimaliai apsaugo, blokuoja atspindžius, dvigubus vaizdus, trukdančius vairuoti, varginančius ir dirginančius akis.

Renkantis saulės akinius vairavimui, labai svarbūs akinių lęšiai. Geriausias sprendimas vairavimui – saulės akiniai su poliarizuotais lęšiais. Jie panaikina „šlapio asfalto“ efektą vairuojant saulėtą vasaros dieną, taip pat  nuima atspindžius nuo horizontalių paviršių, sumažina atspindžius nuo prietaisų skydelio, variklio dangčio, stiklų, didina matymo kontrastingumą.

Vizualiai, poliarizuotus lęšius nesudėtinga sumaišyti su įprastų saulės akinių stiklais, tačiau yra būdas, kaip saulės akinius galima patikrinti net ir akinių subtilybių nežinančiam vairuotojui. Pirmiausia reikėtų surasti plokščią paviršių, atspindintį šviesą (pvz. mašinos panelę ar vandens paviršių saulėtą dieną). Laikydami akinius keletu centimetrų toliau nuo veido, kad galėtumėte matyti objektą per vieną lęšį, atkreipkite dėmesį, ar atspindžiai nuo paviršiaus pašalinami iš karto. Jei pasuksite akinius 90 laipsnių kampu (kad kojelės būtų lęšių viršuje ir apačioje), sudarysite padėtį, kurioje  filtras praleidžia daugiau atspindžių, todėl jie geriau matomi. Jei akiniai nepoliarizuoti, tiek tiesiai žvelgdami pro juos, tiek pasukus 90 laipsnių kampu, nematysite jokio skirtumo, atspindžių kiekis bus toks pats.

Akinių dizainą galite rinktis, koks tik Jums patinka, tačiau labai svarbu, kad jis atitiktų veido formą: nespaustų smilkinių, akinių „tarpnosės“ dydis atitiktų nosies formą. Anot. R. Šoliūnaitės, tai labai svarbu, nes idealiai tinkantys, gražūs ir stilingi akiniai gali taip pat puikiai atrodyti ir ant kito žmogaus veido, tačiau dėl formos neatitikimo, ilgainiui gali sukelti diskomforto jausmą, pavyzdžiui, palikdami įspaudus ant nosies.

Gerus akinius, apsaugančius nuo UV spindulių, galima įsigyti nuo 80 Lt.

Kalbant apie spalvas, vairuotojams tinkamiausi saulės akiniai, kuriuose yra pilki ir rudi lęšiai, kurie mažiausiai vargina akis. Vairuotojams pavojingi akiniai – spalvotais lęšiais, kurie gali iškraipyti spalvas. Pavyzdžiui, geltoni lęšiai blokuoja žydrą ir mėlyną spalvas, paversdami jas žaliomis, geltoną spalvą jie transformuoja į baltą, žali stiklai gali blokuoti raudoną spalvą, o raudoni – žalią. Tokius akinius dėvėdamas vairuotojas, sustojęs prie šviesoforo, gali lemtingai suklysti. Be to, vairuotojų saulės akinių lęšiai saugumo ir lengvumo sumetimais jokiais būdais negali būti stikliniai. Rėmeliai turi būti, kiek įmanoma, patogesni, kad nenusmuktų krestelėjus mašinai nelygiame kelyje.

Dar vienas svarbus aspektas renkantis saulės akinius – jų įsigijimo vieta. Šiandien saulės akiniais prekiaujama ne tik specializuotuose salonuose, bet ir gatvės prekyvietėse, turguose. Anot specialistų, pirkdami  saulės akinius gatvėje ar turguje, nors ir sumokėsite mažiau, bet negausite garantijos, kad lęšio sudėtyje yra apsauginis filtras nuo UV spindulių. „Be šio filtro, jokie patamsinti lęšiai neapsaugos akių nuo žalingų saulės spindulių“, – konstatavo R. Šoliūnaitė. Tik optikos salone įsigiję akinius nuo saulės būsite ramūs, kad kokybiškas gaminys apsaugos akis nuo saulės, vėjo, bei suteiks užtikrins ryškų vaizdą kelyje. Specialistai pataria atkreipti dėmesį, kad kokybiškų saulės akinių su akis nuo UV spindulių saugančiais poliarizuotais lęšiais, galima įsigyti maždaug nuo 80 litų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos