Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nemokamas viešasis transportas ir parkavimasis Vilniuje karantino metu – ar planuojama?

Nors koronaviruso akivaizdoje rekomenduojama likti namuose ir be reikalo neslampinėti, tačiau pripažinkime, ne visada tai įmanoma. Pavyzdžiui, Estija pasiūlė visiems gyventojams (ne tik registruotiems) nemokamą viešąjį transportą. O Saudo Arabija, esant viruso grėsmei, visiškai jį sustabdė (nors jis ten nėra išplėtotas dėl mažų degalų kainų). O kas vyksta dabar Vilniuje, ar įmanoma tikėtis lengvatų ar didesnių pokyčių, pasirinkus kelionę viešuoju transportu? O gal bus taikomos nuolaidos automobilių parkavimui?

Kaip rašė BNS, Talino meras paskelbė, jog viešasis transportas Taline bus laikinai nemokamas visiems, ne tik sostinėje registruotiems gyventojams. Pabrėžiama, kad tokiu sprendimu siekiama sumažinti žmonių artimus kontaktus – perkant bilietus iš vairuotojų ar kontrolieriams tikrinant keleivius. O štai Saudo Arabija dėl koronaviruso stabdo viešojo transporto eismą šalies viduje.

Apie ateitį šiomis dienomis kalbėti sunku, tačiau Vilniaus savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė teigia, kad apie nemokamą viešąjį transportą ar bilietų kompensavimą tiems, kurie šiuo metu nesinaudoja viešojo transporto paslaugomis, negalvojama.

„Apie kompensacijas keleiviams (dėl to, kad nesinaudoja troleibusais) kol kas nekalbama, nes viešojo transporto judėjimas mieste vyksta. Aktyvintų bilietų galiojimo sustabdymo ar kompensavimo nebus. Jei bilietas (Vilniečio kortelė) dar nėra aktyvintas, raginame keleivius nesirūpinti – tai padaryti jie galės patogiu metu, kai jau norės jį aktyvinti, tiesiog prilietę prie komposterio viešajame transporte, kaip ir įprastai“, – paaiškina M.Bielinytė.

Pasikeitė ir keleivių kontrolės funkcijos

Jos teigimu, nors keleivių kontrolės autobusiukus ir toliau bus galima pamatyti viešojo transporto stotelėse, kontrolieriai karantino metu atliks kitas funkcijas.

„Rytinio ir vakarinio piko metu 20-yje viešojo transporto stotelių, kuriose fiksuojami didžiausi keleivių srautai, viešojo transporto kontrolieriai, Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistai ir savanoriai reguliuoja įlipančiųjų srautus, keleiviams dezinfekuoja rankas.

Esant situacijai, kai keleivių skaičius viršija numatytą, darbuotojai į transporto priemonę keleivių nebeleidžia ir informuoja, kad reikėtų palaukti kitos transporto priemonės. Tad pagrindinės kontrolierių funkcijos tokiu laikotarpiu natūraliai pasikeitė – jie reguliuoja srautus, informuoja keleivius, teikia kitą reikalingą pagalbą, stebi vežėjų valymo brigadų darbą“, – teigia M.Bielinytė.

VIDEO: Vilniaus viešasis transportas: pirmoji karantino diena su dezinfekciniu skysčiu ir atitvertomis vairuotojų kabinomis

Pakeisti tvarkaraščiai

Karantino metu žymiai sumažėjus keleivių srautams, pakeisti ir viešojo transporto tvarkaraščiai. Planuojama, jog pakeitimai galios kovo 18–30 d., tačiau prireikus gali būti pratęsti ar pakoreguoti.

Viešojo transporto maršrutai kursuos iki 22 val. Po 22 val. kursuos tik 4, 6, 12, 15, 18 maršrutų troleibusai ir 24, 25 maršrutų autobusai, kurie pasiekia pramoninius mikrorajonus.

Dėl sumažėjusių srautų laikinai nekursuos 65 maršruto autobusai, 89 maršruto autobusai, 21 maršruto troleibusai.

Toliau stebint keleivių srautus gali būti numatytos papildomos tvarkaraščių korekcijos. Jas stebėti keleiviai gali www.stops.lt, m.Ticket, Trafi.

Parkavimui – jokių nuolaidų

Pastebima, kad eismas sostinėje taip pat pasikeitė. Asmeninius automobilius renkasi nemaža dalis gyventojų. Nors jis, tikėtina, šiomis dienomis ir saugesnė transporto priemonė nei viešasis transportas, parkavimosi paslaugoms nuolaidų nenumatoma, o gyventojų prašoma supratingumo.

„SĮ „Susisiekimo paslaugos“ automobilių stovėjimo kontrolierių darbas yra palaikyti tvarką rinkliava apmokestintose Vilniaus teritorijose. Šią savaitę pastebima, kad įprastuose darbo maršrutuose centrinėje sostinės dalyje automobilių gerokai sumažėjo, ypač – prie įvairių įstaigų, biurų. Žymiai mažėja ir bendri automobilių srautai gatvėse, kas yra natūralu tokiomis aplinkybėmis.

Automobilių stovėjimo kontrolieriai šiuo laikotarpiu laikosi visų rekomendacijų, saugodami ir vieni kitus, ir vairuotojus. Kontrolieriai dirba lauke, o pažeidimai yra fiksuojami vairuotojui nedalyvaujant. Taip pat imamasi papildomo saugumo – parkavimo kontrolieriams yra suteiktos rankų dezinfekavimo priemonės.

Tiek mūsų įmonės viešojo transporto, tiek parkavimo kontrolieriai yra supratingi, tolerantiškesni ir kiekvieną atvejį analizuoja atskirai. Vairuotojų, keleivių šiuo laikotarpiu prašome sąmoningumo, o kartu ir laikytis nustatytos vietinės rinkliavos, bilietų mokėjimo tvarkos, kelių eismo taisyklių“, – teigia M.Bielinytė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais