Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kas padeda „Formulės-1“ pilotams nugalėti?

Daugelis „Formulės 1“ sirgalių mano, kad tokiame aukšto technologinio lygio sporte nėra vietos prietarams. Bet, pasirodo, viskas yra atvirkščiai.
Michaelis Schumacheris
Michaelis Schumacheris

Žmonių tikėjimas amuletais, kurie atbaido blogas dvasias, pasagos, kurios prikaltos virš durų ir kiti atributai, kurie pritraukia sėkmę, neužmušamas. Tai negalėjo įveikti nei bažnyčia, nei inkvizicija, nei technikos progresas. Nei sveikas Bernio Ecclestono praktiškumas, nei technikos reglamentas netrukdo „Formulės 1“ lenktynininkams nešioti „laimingus“ batus arba atlikinėti magiškas apeigas prieš lenktynes.

Daugiausiai savo prietarais „paddock‘e“ žinomas septyniskart pasaulio čempionas Michaelis Schumacheris. Visi prisimena, kaip prieš 2010 metų sezoną Michaelis paprašė savo partnerio „Mercedes GP“ ekipoje atiduoti jam nelygini bolido numerį – „3“, už tai jam atiduodamas niekada čempionate nenugalėjusį numerį „4“. Panašų apsikeitimą savo laiku padarė „Tyrrell“ pilotai Satoru Nakajima ir Jeanas Alesi. Japonas, kuris yra Kazuki Nakajima tėvas, būdamas labai prietaringas žmogus, išprašė „3“ numerio, prancūzui palikdamas „4“.

Tada septyniskart pasaulio čempionas niekaip nepakomentavo tokio apsikeitimo, bet įvertinant, kad ant Michaelio Schumacherio nupiešti hieroglifai, kurie reiškia visų šeimos narių vardus, o ant oficialios Ferrari atributikos buvo piešiamas drakonas iš Kinijos, galima numanyti, kad su Rytais vokietį sieja rimtesni santykiai, negu tik mados reikalas. Beje, šiais metais Schumacheris vėl lenktyniaus turėdamas nelyginį skaičių, apie ką neseniai pranešė Nico. Jaunas vokietis, reikia paminėti, nė kiek nenusiminė, nes „Nr.7“, kurį sau pasiėmė Michaelis, visada Nico buvo nelaimingas.

Taip pat „Raudonasis baronas“ žinomas tuo, kad po kombinezonu kišenėse nešioja įvairius amuletus. Pavyzdžiui, žaislines šukas, kurias jam padovanojo dukra, ir keramikinį medalioną su visos šeimos inicialais. O jau apie grandinę, kurią padovanojo Corinna ir Jeano Todto apyrankę, su kuriais Michaelis niekada neišsiskiria, žino visi.

Kalbant apie Rosbergą, tai jis nėra toks prietaringas, kaip jo ekipos partneris. Bet ir jis turi savo kaprizus. Vienas iš tokių yra jo maniera nešioti „laimingas“ apyrankes. T.y. jeigu Rosbergui buvo geros lenktynės, jis apyrankę pasiims į kitas lenktynes. O vieną kartą jis visus metus vaikščiojo dėvėdamas batus, su kuriais laimėjo GP2 serijos čempiono titulą!

Dideliu batų gerbėju yra buvęs „Benetton“, „McLaren“ ir „Williams“ pilotas Alexas Wurzas. Savo karjeros pradžioje austras lenktyniavo su skirtingų spalvų batais – vienas raudonos, kitas buvo mėlynos. Alexas tvirtina, kad tai buvo tiesiog juokelis ir jokios mistinės prasmės nebuvo. Gali būti, kad Wurzas nebuvo prietaringas – tik jis kiekvieną kartą apsistodamas viešbutyje perstatydavo baldus: austras manė, jog negalima miegoti kojomis į duris.

2010 metų „Formulės 1“ čempionas Sebastianas Vettelis neslepia, kad yra prietaringas. Jis bijo pelių ir bolidams suteikia vardus. Vardai moteriški. Praeitais metais prie pergalės jį atvedė „Randy-Mandy“, už ką ir gavo prabangią gėlių puokštę. Taip pat Sebastianas su savimi nešioja vieno cento monetą, kurią jis rado prieš debiutinį etapą Indianapolyje.

„Ferrari“ pilotas Fernando Alonso niekada nesės į bolidą, jeigu prieš tai savo mechanikams boksuose nesudainuos dainos. Labai blogas ženklas, jeigu jis kur nors pamatys juodą katę arba nudvėsusią pelę! Apsirengdamas kovai, visus porinius drabužius pradeda rengtis nuo kairės pusės.

Fernando Alonso, „Ferrari“: „Būti lenktynininku pavojinga. Bet ir kiekvienas vairuotojas, važiuodamas į parduotuvę, gali patekti į avariją.“

Bet daugiau, negu greitis ir netikėtumai trasoje, Fernandą gąsdina.. aukštis. Jis nemėgsta kopėčių, aukštų pastatų ir lėktuvų. Net gi baimė nelenktyniauti „Formulėje 1“ privertė Alonso apdrausti didžiuosius rankų pirštus.

Kitas „Ferrari“ pilotas Felipe Massa turi kitų prietarų – dėl apatinio trikotažo. Jeigu lenktynių savaitgalis klostosi gerai, jis apsivelka tą patį apatinį trikotažą.

Buvęs „Formulės 1“ lenktynininkas, o dabar „BBC“ komentatorius Davidas Coulthardas taip pat pasižymėjo prietarais laimingiems apatiniams, kuriuos jam padovanojo teta. Net gi tada, kai nuo plovimo atsirado skylių ir nešioti juos tapo neįmanoma, škotas vis tiek vežiojo šį talismaną kartu su savimi, kol vieną kartą „McLaren“ darbuotojas jų neišmetė. DC buvo labai supykęs, nes apatiniams buvo net 10 metų!

Kitas brazilas, Rubensas Barrichello, prisipažino, kad laikosi tokio prietaro: likus 12 minučių iki starto, jis privalo nueiti į tualetą. Kitaip sėkmė nusisuks.

Bet greičiausiai pats populiariausias ritualas yra įsėdimo į bolidą pusė, iš kurios lenktynininkai įsėda į bolidus. Save laikantys neprietaringais Timo Glockas, Jensonas Buttonas, Vitalijus Petrovas ir Markas Webberis visada į bolidus įsėda iš tos pačios pusės.

Ar padės lenktynininkams jų ritualai ir talismanai 2011 metų sezone, sužinosime jau greitai. Galų gale, kiekvienas sprendžia – tikėti ar netikėti prietarais. Bet tikėjimas savo jėgomis, nenaudojant jokių prietarų, yra pagrindinė sėkmės dalis. Tai labai gerai suprasdavo Eddie Irvine, kuris tvirtino, jog jis pats sau yra talismanas...

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos