Ryte atsisėdę į automobilį nesukite užvedimo raktelio iš karto.
Pirmiausia išjunkite visas elektros sistemas (šildytuvą, radiją, stiklo, sėdynių šildymus ir t.t.). Tai padės sutaupyti tuos paskutinius „lašus elektros“.
2-3 sekundėms įjunkite ilgąsias automobilio šviesas, po to palaukite dar porą sekundžių ir tik tada veskite automobilį. Taip automobilio baterija „suaktyvinama“.
Jeigu jūsų automobilis su mechanine pavarų dėže, prieš užvesdami nuspauskite sankabos pedalą – varikliui teks sukti mažiau dalių.
Neatleiskite starterio tuoj pat, kai pajutote, kad automobilis jau ėmė vestis. Palaikykite raktelį tol, kol įsitikinsite, kad variklis tikrai užsivedė. Jeigu akumuliatorius silpnas, gali būti, kad antro šanso užvesti variklį jau neturite.
Iš vakaro
Jeigu skaitėte orų prognozę iš anksto ir įtariate, kad ryte bus problemų, skirkite keletą minučių dėmesio savo automobiliui vakare.
Prieš eidami miegoti užveskite automobilį – tegu jis padirba keletą minučių. Nepamirškite išjungti visus elektros prietaisus – tegu variklis tik krauna akumuliatorių. Jeigu turite šuniuką, tai gali būti puiki proga prieš naktį išvesti jį pasivaikščioti.
Galbūt būtent tų kelių minučių krovimo pakaks jūsų akumuliatoriui ryte išgelbėti jus nuo vėlavimo į darbą ir visai dienai sugadintos nuotaikos.
Nesiūlome nešiotis akumuliatoriaus namo – tai praėjęs amžius: nepatogu, nešvaru ir galų gale, nesaugu. Jeigu kas vakarą nešatės akumuliatorių namo, vadinasi, geriau jį vieną kartą nunešti į parduotuvę ir pasikeisti nauju.