Šio turo sumanytojas – „Bekelės vilkų“ klubo siela Remigijus Gančierius. Ilgametis įvairių bekelės ir pažintinių turų organizatorius šįkart pasiūlė aplankyti dar vieną nykstančių objektų kategoriją Lietuvoje – vėjo malūnus.
Kaip teigė Remigijus Gančierius, šių senovinių statinių kiekvienais metais vis mažėja, o keturračių turizmu susidomėjusių entuziastų bendruomenė kasmet auga.
„Pamatėme, kad tas paveldas nyksta, todėl mintis šovė tokia, kad reikia kuo skubiau visus tuos malūnus pamatyti. Vieną esame aplankę prieš porą metų, o žiemą jis nugriuvo. Tuomet supratau, kad daug tų malūnų nugrius artimiausiu metu. Pradėjau ieškoti informacijos apie vėjo malūnus. Radau virš šimto malūnų, bet kai sudarinėjau maršrutą ir juos tikrinau, maršrute jau dviejų nebebuvo. Likę tik jų vietos.
Malūnai nyksta lygiai taip pat kaip ir kabantys tiltai, kurių aplankymo turą irgi organizavau. Kai lankėme tiltus, aš turėjau 81 tiltą sąraše. Šiai dienai liko 75 tiltai. Per metus keli tiltai nugriūna ar juos išardo dėl avarinės būklės. Taip pat ir su vėjo malūnais.
Esu labai patenkintas draugyste su Pakruojo ASK ir klubo vadovu Audriumi Kliminsku. Jie mums labai daug padėjo organizuojant šį turą, pagelbėjo kontaktuojant su seniūnija. Džiaugiuosi, kad prisijungė ir vietos keturratininkų klubas „ATV Pakruojis“.
Maršrutas buvo tikrai nesunkus. Šiame krašte daug ūkininkų, tad dėliojome maršrutą taip, kad nepakenktume nei jų valdoms, nei gamtai. Aišku, išgelbėjo ir sniegas, kuris tikrai suteikė žavesio ir davė patirties vairuojant keturratį. Ypač naujokams“, – sakė Remigijus Gančierius.
Turo organizatorius pasakoja, kad šįkart renginys vėl sulaukė susidomėjimo ketturačių bendruomenėje. Aplankyti vėjo malūnus panoro apie 80 dalyvių. Šis turas – trečiasis iš aštuonių planuojamų etapų. Kiekvieno etapo metu dalyviai įveikia apie 200-300 kilometrų.
„Labai smagu, kad kiekvieną kartą važiuoja ne tik senbuviai, bet prisijungia ir naujokų. Patyrę keturratininkai visuomet pasidalija patirtimi su naujais keturratininkais, neseniai atradusiais šitą hobį. Pastebiu, kad nemažai keturratininkų pereina iš bekelės į turizmą. Lietuvoje tikrai yra ką pamatyti, o ši technika – puikiai tinkama turizmui ištisus metus“, – pasakojo „Bekelės vilkų“ vadovas.
Per tris iš aštuonių etapų keturratininkai jau aplankė 30 vėjo malūnų. Remigijus Gančierius skaičiuoja, kad kitąmet iki vasaros jie spės aplankyti visus likusius, kurių skaičiuojama dar apie 70.
Artimiausias turas keturračiais planuojamas kitų metų sausio mėnesį. Maršrutas lankant vėjo malūnus drieksis Joniškio apylinkėmis.