Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kinai melavo apie savo greitųjų traukinių greitį

Melagis melavo, per tiltą važiavo ir t.t. Patarlė – puikiai tinkanti šiai situacijai. Pasirodo, vienas Kinijos valstybės tarnautojas apgavo visą pasaulį teigdamas, jog jų sukurti greitieji traukiniai gali lėkti 480 km/val. greičiu...
Greitasis traukinys Kinijoje
Greitasis traukinys Kinijoje / Gamintojo nuotr.

Šių metų sausį Kinijos geležinkelių ministras Liu Zhijunas sakė, jog naujieji greitaeigiai traukiniai dešimties valandų kelionę tarp Šanhajaus ir Pekino sutrumpins perpus. To paties pranešimo metu jis teigė, kad traukiniai yra gabūs važiuoti 480 km/val. greičiu, o linijoje tarp šių didmiesčių jie pasieks 350 km/val.

Norite sužinoti, ką dabar veikia ponas Liu Zhijunas? Ogi ieškosi darbo. Kinijos vyriausybė dar kovą jį atleido už dezinformacijos skleidimą. Bet tik šiandien vienas iš jo komandos darbuotojų prasitarė, kad iš tikro traukiniai važiuos „tik“ 240 km/val. greičiu.

Pasak geležinkelių ministerijos atstovo, šioje traukinių linijoje važiavimas 350 km/val. greičiu būtų labai pavojingas. Tiesą sakant, panašią mintį išsakė ir komponentus šiems traukiniams teikianti „Siemens“ kompanija. Ji teigė, kad 300 km/val. greitis jų komponentams yra nepakeliamas.

„Kinija šiuo metu neturi tokių technologijų, kad sukurtų saugius ir patikimus 350 km/val. traukinius. O bandymas šią ribą pasiekti dėl sportinių interesų būtų tragiškas“, – atviravo šių traukinių konstravimo projekte dalyvavęs Zhou Yiminas.

Nepaisant visų trukdžių, nors ir ne toks greitas kaip žadėta, traukinys Šanhajus–Pekinas pradės kursuoti jau šio mėnesio gale. Kinai į šį projektą investavo 32 mlrd. dolerių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos