Kodėl per speigą gali užšalti net ir brangus žieminis langų skystis?

Prisipylėte gero, brangaus langų apiplovimo skysčio, tačiau, paspaudus šaltukui jis vis vien užšalo? O galbūt jis gerai veikia, tačiau dėl jo langas lieka riebaluotas? Į ką atkreipti dėmesį renkantis žieminį langų apiplovimo skystį, kad vaizdas per langą net ir labiausiai darganotu metu būtų skaidrus, rašoma pranešime.
Valomas apšerkšnijęs automobilio stiklas
Valomas apšerkšnijęs automobilio stiklas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Jeigu šylant orams ne visi skuba žieminio langų apiplovimo skysčio keisti į vasarinį, tai prieš žiemą linkusių diskutuoti, ar verta pilti brangesnį produktą į automobilį labai sumažėja. Jus svarbiausia – kad šis neužšaltų ir valytų langus net ir esant itin žemai temperatūrai.

Vis tik vairuotojai pateikia istorijų, kaip, atėjus pirmiesiems šalčiams, šie užpylė brangaus, gero gamintojo žieminio langų skysčio, kurio etiketėje šmėžuojasi dviženkliai skaičiai prieš minuso ženklą, o jau po didesnės šalnos naktį nebėra kuo nuvalyti stiklo. Skystis užšalo.

„Neretai žmonių daroma klaida – jie ne iki galo išpurškia vasarinį skystį ir ant viršaus užpila žieminį. Kadangi skysčiai sistemoje nesusimaišo, vasarinis lieka žemiau, jis ir užšąla, dėl jo užstringa sistema“, - sakė automobilinės chemijos gamintojo „Lesta“ atstovė Erika Piečiukaitienė.

Pašnekovė prisipažino, kad būtent tokiu klausimu jiems skambina nemažai produktu nusivylusių klientų. Kontrolinis klausimas „ar buvo likę vasarinio langų skysčio bakelyje?“ vartotojams leidžia patiems suprasti klaidą. Susidūrus su tokia problema rekomenduojama į langų apiplovimo skysčio bakelį pilti ne žieminį skystį, o žieminį koncentratą, kuris praskiestų vasarinį skystį.

Vis tik žieminis langų ploviklis pasižymi ne tik tuo, kad jis neužšąla. Skiriasi jo funkcijos, dėl to ir sudėtis. Kai vasarinis langų apiplovimo skystis turi nebraižydamas stiklo valyti dulkes, prikepusias vabzdžių liekanas, žieminis turi valyti gerokai riebesnį purvą, kelio druskas, alyvos liekanas.

Erika Piečiukaitienė aiškina, kad į gerus žieminius ploviklius dedamos medžiagos, kurios nedžiovina paviršių, gumų, apsaugo lakuotas kėbulo dalis. Pigesni žieminiai langų plovimo skysčiai džiovina valytuvų gumas, jos eižėja, dėl to sutrumpėja valytuvų tarnavimo laikas, braižosi priekinis stiklas.

Kaip atskirti gerą ir blogą ploviklį? Specialistė sako, kad paprastam vartotojui išskirti ploviklius pažiūrėjus vien į sudėtį nėra lengva. Kokybę čia neretai lemia kaina.

„Natūralu, kad kuo brangesnis bus skystis, tuo ten daugiau bus įdėta valomųjų medžiagų, kurios nedžiovins paviršių. Pigesniame skystyje dažnai naudojamas spiritas, todėl jis gali smirdėti. Geresniuose plovikliuose naudojami aukštesnės klasės spiritai.

Metanolio normaliose prekybos vietose normalių kompanijų parduodamuose produktuose nebėra, nes jis dėl nuodingų savybių yra uždraustas Europos Sąjungoje. Nesaugūs skysčiai liko nebent tik neaiškiose turgavietėse ar garažiukuose. Tad norint gauti gerą langų plovimo skystį rekomenduočiau pasikliauti gamintojo reputacija, rinktis žinomų prekės ženklų produktus ir nepagailėti vieno kito euro geresniam produktui“, - aiškino E. Piečiukaitienė.

Kaip sužinoti, kad išsirinktas žiemų apiplovimo skystis yra geras? Jis neturi turėti spirito kvapo. Jis turi gerai nuvalyti langus nepalikdamas dryžių ir nepadengdamas stiklo riebia plėvele.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų