Iš tikrųjų, tankai dūmais dengia ne tik save, bet ir šalia veikiančius karius bei kitą techniką. Dūminiai sviediniai gali būti paleidžiami priešo link, taip juos visiškai apakinant. Galiausiai, dūminės granatos ne tik uždengia tanką, bet ir paslepia jį nuo infraraudonųjų spindulių raketų. Tai yra išties naudinga technologija.
Visi šiuolaikiniai tankai turi kokius nors dūminių uždangų mazgus. Dūminės granatos, kurių paleidimo įrenginiai įprastai montuojami prie bokštelio, yra populiarus pasirinkimas. Britų „Challenger 2“ nėra išimtis – ir šis tankas turi tokius įtaisus – po penkis kiekvienoje pusėje. Baltojo fosforo sviediniai gali būti paleidžiami ir iš keistojo 120 mm pabūklo.
Tačiau „Challenger 2“ turi ir trečią būdą dūminei uždangai sukurti. „Challenger 2“ turi 26,1 litro „Perkins CV12-6A“ V12 variklį. Šis 890 kW monstras leidžia tankui pasiekti beveik 60 km/val. greitį, tačiau kartu leidžia ir susikurti neblogą dūminę uždangą.
Žinoma, didelis dyzelinis variklis ir taip savaime dūmija. Tačiau „Challenger 2“ turi ir įdomią dūminės uždangos sistemą – dyzelinas gali būti purškiamas tiesiai į išmetimo kolektorių. Į karštas išmetamąsias dujas patekęs dyzelinas kaip mat virsta tirštais dūmų kamuoliais, kurie virsta iš išmetimo vamzdžių. Taip šis tankas gali efektyviai užmaskuoti atsitraukimą.
Vėlgi, nuo žmogaus akių tai labai efektyviai nepaslėps – tankas yra ten, kur yra dūmai. Tačiau į jį nusitaikyti yra gerokai sunkiau. Didžiausias šio metodo privalumas – taupoma amunicija, kuri šiuo atveju yra tiesiog nenaudojama.