Profesionalūs lenktynininkai neliko abejingi
Dalį reikiamų formulės komponentų, sudariusių didelę biudžeto dalį, studentams teko įsigyti – maloni staigmena laukė nuvykus pirkti dažų. Paaiškėjo, kad prie prekystalio juos aptarnavo profesionalus lenktynininkas Andrius Firantas.
„Besitariant dėl spalvos, prasitarėme, kam jie bus naudojami, parodėme nuotraukas. Andrius labai susidomėjo, aprodė mums savo garažą. Kitą dieną atvažiavus atsiimti užsakymo A.Firantas mums pasakė, kad mūsų projektas jam paliko labai didelį įspūdį ir dažus jis mums tiesiog padovanojo“, – pasakojo P.Gražulis.
Geru žodžiu studentai mini ir daugiau profesionalų. Mini žiedo lenktynininkas, taip pat studijuojantis KTU transporto inžineriją, Aurimas Mištautas skolina specialią priekabą formulei transportuoti. Sėdynė ir diržai įsigyti konsultuojantis su „Xtra racing“ kolektyvu.
Universitetas palaiko studentų iniciatyvas
Pasak KTU transporto inžinerijos katedros vedėjo Artūro Keršio, jaunuoliai, dirbdami su šiuo projektu, pasiekė pagrindinį studijų tikslą – realizavo studijų metu įgytas žinias inžineriniame projekte.
„Matant šios komandos darbą laboratorijose ir kūrybinėse dirbtuvėse buvo labai įdomu stebėti universiteto auditorijų suolus paliekančių jaunuolių virsmą iš didelį žinių bagažą sukaupusių studentų į savimi pasitikinčius ir drąsiai idėjas realizuojančius kolegas.
Džiugina prieš keletą dienų Transporto inžinerijos bakalauro laipsnius gavusių jaunuolių branda – įvertinę testinių važiavimų Nemuno žiede rezultatus (formulės judėjimo dinamikos parametrus) ir priimtų inžinerinių sprendimų bei gamybos procesų patikimumą, projekto autoriai jau planuoja tobulinti sportinį bolidą – toks maksimalistinis požiūris, kuomet nesustojama ties pasiektu, o keliami vis aukštesni tikslai, teikia vilčių, kad jų laukia puiki inžinerinės veiklos karjera“, – studentų pasiekimus gyrė KTU transporto inžinerijos katedros vedėjas A.Keršys.