„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Sumažėjus srautui keliuose – 5 patarimai, kaip paruošti automobilį naujoms eismo sąlygoms

Dėl karantino Lietuvoje pastebimai sumažėjo eismo srautas – daugelis vairuotojų prie vairo sėda tik esant būtinybei. „Lietuvos draudimas“ primena, kad net ir retos kelionės turi būti saugios, todėl vairuotojams pataria, kaip tinkamai pasirūpinti savo automobiliu karantino sąlygomis ir paruošti jį jau nuo balandžio keliuose laukiantiems pokyčiams, kurių svarbiausias – žieminių padangų keitimas, rašoma pranešime.

„Šiuo metu saugiausias sprendimas – likti namuose. Daugybę reikalų galima sutvarkyti internetu ar telefonu, galiausiai – atidėti vėlesniam laikui. Vis dėlto, jeigu kyla būtinybė leistis į kelią, pasirūpinkite savo automobiliu – paruoškite šylantiems orams ir pasikeitusioms eismo sąlygoms“, – teigia „Lietuvos draudimo“ Transporto žalų skyriaus vadovas Giedrius Petrikas.

Pasak draudimo eksperto, dabar svarbiausia yra švara ir kontaktų su kitais žmonėmis ribojimas. Todėl, jei kyla būtinybė kreiptis į meistrus dėl padangų keitimo ar transporto priemonės remonto, būtina įsitikinti, ar pasirinktas autoservisas laikosi griežtų higienos taisyklių.

„Autoservisai šiuo metu klientus aptarnauja nuotoliniu būdu. Automobilį meistrai gali paimti nuo jūsų namų arba iš sutartos automobilių stovėjimo aikštelės ir suremontavę grąžinti. Po atliktų darbų meistrai turi dezinfekuoti raktelius, automobilio saloną. Jei tenka bendrauti su klientais, tai daroma lauke, darbuotojai privalo dėvėti veido kaukes, pirštines ir išlaikyti 2 metrų atstumą“, – atkreipia dėmesį G.Petrikas.

Pradėkite nuo dezinfekcijos

G.Petrikas rekomenduoja ir patiems vairuotojams dezinfekuoti automobilį – valyti sėdynes, vairą, pavarų svirtį, mygtukus, svirteles, vidines durų rankenas ir kitus dažnai liečiamus paviršius. „Automobilio dezinfekciją atlikite dėvėdami vienkartines pirštines. Valymą pradėkite nuo rečiau liečiamų paviršių ir judėkite vairo, pavarų svirties ir durų rankenėlių link, kurias nuvalykite paskiausiai.

Baigę valymą, vienkartines pirštines, servetėles, šluostes sudėkite į maišelį, užriškite ir išmeskite. Po to automobilį išvėdinkite ir ypač gerai nusiplaukite rankas su muilu“, – sako pašnekovas ir pataria automobilyje visada turėti dezinfekcinio skysčio. Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja dezinfekcijai naudoti skysčius, kurių sudėtyje yra ne mažiau nei 70 proc. etanolio. Automobilio vidaus valymui tiks vanduo su muilu – ypač sėdynėms ir odos paviršiams.

Dėl remonto darbų susitarkite iš anksto

„Lietuvos draudimo“ Transporto žalų skyriaus vadovas G.Petrikas atkreipia dėmesį, kad per karantiną dalis autoservisų sutrumpino darbo laiką arba išvis nedirba. Todėl į servisą padangų keitimui ar būtinam remontui galima vykti tik laiką susiderinus iš anksto telefonu.

Servisų darbuotojai aiškiai nurodo klientams, kaip saugiausia elgtis atvykus pas meistrus. Automobilis arba paimamas iš kliento nurodytos vietos, arba pats klientas palieka jį prie serviso, o pabaigus darbus – lygiai taip pat neturėdamas kontakto su meistrais automobilį atsiima. Atvykus į servisą klientams jokiu būdu nereikėtų eiti į dirbtuvių zoną – perduoti ir atsiimti automobilį lauke, išlaikant saugų atstumą.

Automobilių stiklų remonto ir keitimo bendrovės „Carglass“ pardavimų vadovas Vytis Mališka teigia, kad stiklų keitimo serviso darbuotojai pirmines apžiūras atlieka pagal atsiųstas nuotraukas. Atvykus keisti stiklą, automobilį reikia palikti lauke, autoserviso atstovai paprašo darbų paraišką pasirašyti savo atsineštu rašikliu, rekomenduoja atsiskaityti kortele ar pavedimu. V.Mališka patvirtina, kad visų „Carglass“ padalinių priėmimo zonos yra periodiškai dezinfekuojamos dezinfekciniu skysčiu, atlikę darbą meistrai dezinfekciniu skysčiu kruopščiai nuvalo dažniausiai liečiamas salono detales: vairą, durų rankenas, pavarų perjungimo svirtį.

Padangų keitimo neatidėliokite

Viena dažniausių priežasčių, kodėl pavasarį vairuotojai suka pas meistrus – padangų montavimas. Žiemines ir vasarines padangas vairuotojai turi pasikeisti pagal Kelių eismo taisyklėse numatytus reikalavimus keičiantis sezonams, o su universaliomis galima važinėti ištisus metus. „Jeigu žieminės padangos nėra dygliuotos, jomis dar galima važinėti ir po balandžio 1 dienos. Tiesiog naudojant žiemines padangas šiltuoju metų laiku, jos greičiau nusidėvės, didės degalų sąnaudos, be to, manevruoti gali būti sudėtingiau“, – atkreipia dėmesį G.Petrikas. Taigi ekspertas rekomenduoja neatidėlioti automobilio padangų keitimo.

Jis atkreipia dėmesį, jog šiuo metu veikiantys autoservisai nurodo, kad automobilį galima palikti tiesiog jų aikštelėse ir atsiimti po kurio laiko, kai padangos bus pakeistos. Baigę darbą meistrai nuimtas padangas sudės į bagažinę arba pasiims utilizuoti, jeigu padangos yra jau nebetinkamos eksploatuoti bei dezinfekuos automobilio saloną, dažniausiai liečiamus paviršius.

Pasirūpinkite stiklų švara

Geras matomumas yra svarbi saugaus vairavimo sąlyga. O pasikeitus orams pasikeičia ir stiklų ploviklio efektyvumas. Mat šaltuoju metų laiku stiklą dažniausiai padengia šlapias purvas, druska ar medžių lapų atplaišos, o vasarą – dulkės ir vabzdžiai. Todėl rekomenduojama pakeisti žieminį stiklų ploviklį į vasarinį.

Verta atkreipti dėmesį į valytuvų nusidėvėjimą. „Žiemą valytuvams teko tikrai didelis darbas – krituliai, purvas, druska, šaltis, ypač dėvisi gumos, jos gali sutrūkinėti. Todėl šylant orams rekomenduojama juos pasikeisti į naujus“, – sako G.Petrikas.

Patikrinkite salono ir oro filtrus

Oro filtras saugo variklį ir efektyvina jo darbą, o salono filtras užtikrina į automobilio vidų patenkančio oro kokybę. Vasarą ore dulkių itin daug, todėl oro ir salono filtrams tenka didelė apkrova. Paprastai filtrus rekomenduojama keisti nuvažiavus tam tikrą kilometrų skaičių, tačiau vertėtų atkreipti dėmesį ir į sezoniškumą, įveikiamų atstumų ilgius, kokiais keliais važiuojama. „Išimkite ir apžiūrėkite minėtus filtrus – iš karto pamatysite, ar jie purvini ir užsikimšę – nebetinkami naudoti. Geriau pasikeisti anksčiau nei uždelsti – taip apsaugosite keleivių sveikatą“, – aiškina G.Petrikas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs