Lietuvos automobilių rinka 2025 m. Kokį vaidmenį joje atliks brokeriai?

Lietuvos automobilių rinka 2025 m. grįžta į pirkėjams palankų etapą – pasiūla išlieka gausi, o naudotų automobilių kainos net šiek tiek sumažėjo.
Naudoti automobiliai
Naudoti automobiliai / 123RF.com nuotr.

Tad šiais metais pirkėjai turės daugiau galimybių rinktis, o sumažėjusi „Euribor“ norma gali paskatinti ir sandorių augimą. Lėšų sutaupymas būsto atžvilgiu leis skirti daugiau finansų naujesniems ir technologiškai pažengusiems automobiliams. Kokios pagrindinės šių metų rinkos kryptys ir kaip keičiasi automobilių brokerių vaidmuo? Apie tai – Autoplius.lt pranešime.

Gyventojai renkasi patikimus ir kokybiškus automobilius

Pirkėjai, ypač didmiesčiuose, vis dažniau renkasi investuoti į kokybišką, patikimą, gerų metų transporto priemonę. Didžiausią prioritetą vairuotojai teikia garantijai ir kokybei. Pastebimas technologiškai pažangių, naujesnių metų antrinės rinkos automobilių paklausos augimas.

Įmonės „Procar” vadovas Remigijus Kaniava sako, kad populiarėja tokie krosoverių modeliai kaip „Mitsubishi Outlander”, „Hyundai Kona”, „Toyota Rav4” ar „KIA Sorento”. Šių modelių kainos svyruoja tarp 16 000 – 35 0000 Eur.

„Pirkėjai tampa gerokai reiklesni kokybei, o pardavimų atstovai – patys sau. Turi būti geras aptarnavimas, kokybiški automobiliai ir siūlomos papildomos paslaugos, tokios kaip lizingas, garantijos, padangų pristatymas ir kt.”, – teigia R. Kaniava

Auganti automobilių brokerių reikšmė

Su augančiais reikalavimais automobiliams, auga ir prekybos tarpininkų vaidmuo. Automobilių brokeriai, kurie jau ilgą laiką veikia kaip pagrindiniai tarpininkai tarp automobilio pardavėjo ir pirkėjo, populiarėja tiek Lietuvoje, tiek ir visoje Vakarų Europoje.

„Jeigu skaičiuotume, kiek 2024 m. pardavėme automobilių, matome, kad išaugome apie 60 proc. Tad skųstis negalime – augimas buvo akivaizdus <...>. Gyventojai dabar nori gauti naudą ir vertę. Jie nenori patys keisti tepalų, savarankiškai apžiūrinėti automobilio ar jo remontuoti. Žmonės yra pasirengę mokėti šiek tiek brangiau, tačiau pirkti iš patikimos, patirtį sukaupusios įmonės, kuri siūlo patikrintus automobilius ir prisiima atsakomybę įvykus netikėtumams. Vis mažiau patrauklūs tampa neaiškūs pardavėjai, neturintys sandorių istorijos arba Autoplius.lt reitingo“, – dalijasi įžvalgomis „Procar“ vadovas Remigijus.

„Tikrai galime patvirtinti, kad per pastaruosius kelerius metus juridinių pardavėjų dalis reikšmingai išaugo – vis daugiau Lietuvos gyventojų renkasi įsigyti automobilį iš patikimo pardavėjo, arba pasinaudoti automobilių brokerių paslaugomis parduodant savo transporto priemonę“, – papildo Autoplius.lt portalo vadovė Dovilė Lukavičiūtė.

Atsižvelgdami į šias tendencijas, Autoplius.lt nuolat gerina skelbimų funkcionalumą. Svarbu, kad pirkėjams būtų kuo lengviau atpažinti patikimus automobilius ir jų pardavėjus. Skelbimuose galima matyti ne tik pardavėjo įvertinimą, bet ir siūlomas garantijas ar automobilio istorijos ataskaitas. Šie aspektai padeda priimti labiau pagrįstus sprendimus ir suteikia daugiau aiškumo apie parduodamą transporto priemonę. Patikimi pardavėjai tokios informacijos neslepia, o priešingai – ja dalinasi. Skaidrumas stiprina pasitikėjimą ir skatina pačią geriausią reklamą – iš lūpų į lūpas.

Dar visai neseniai automobilio įsigijimas daugeliui buvo gana stresą keliantis procesas, tačiau tikimasi, kad tendencingai skaidrėjanti rinka, didėjantis informacijos kiekis ir augantis pasitikėjimas pardavėjais šį jausmą palaipsniui keičia į užtikrintumą bei geresnę pirkimo patirtį.

Hibridinių automobilių ir elektromobilių paklausos augimas

Dėl mažų degalų sąnaudų, galimybės susigrąžinti PVM bei augančio aplinkos apsaugos rūpesčio vis didesnį populiarumą įgauna hibridiniai automobiliai.

Pardavimų statistikoje matoma ypač didelė paklausa įkraunamiems hibridams, kurie leidžia mieste važiuoti elektra, tačiau tolimesnes keliones leidžia įveikti be įkrovimo. Nors jų kaina ir yra aukštesnė nei analogiškų modelių be „plug-in“ sistemos, dėl ribotos pasiūlos jie greitai išperkami.

Tai patvirtina ir „Procar“ duomenys – įmonės parke hibridinių automobilių kiekis išaugo nuo 17 proc. 2023 m. iki 22 proc. 2024 m. O portalo Autoplius.lt duomenimis pernai į Lietuvą buvo įvežta net 66,3 proc. daugiau hibridinių automobilių nei per visus 2023 metus.
„Procar“ vadovas atkreipia dėmesį ir į spartų elektromobilių skaičiaus augimą. Per metus paklausa išaugo nuo 3,2 proc. m. iki 7 proc.. Tai rodo, kad pirkėjai vis dažniau renkasi ekonomiškesnes ir tvaresnes transporto alternatyvas.

Auga naudotų automobilių finansavimo poreikis

Naudotų automobilių finansavimo populiarumas šiemet ir toliau augs dėl jo lankstumo, prieinamumo ir finansinių privalumų. Pirkėjai, pasinaudodami brokerių paslaugomis, gali rasti lizingo pasiūlymus atitinkančius jų biudžetą, o brokeriai padeda atrasti geriausias įmanomas sąlygas.

„Lizingo gavimas automobilio įsigijimui priklauso nuo labai daug sąlygų. Žmogus galbūt dirba tik kelis mėnesius, gal yra užsienio pilietis, o gal perkama įmonės vardu. Tokiu atveju teks pateikti papildomų dokumentų, atsakingai pasirinkti finansuotoją ir išanalizuoti geriausias sąlygas konkrečiam pirkėjui. Kadangi brokeris kuruoja procesą nuo pradžios iki pabaigos, jis ir pasirūpina visais kintamaisiais“, – sako transporto pardavimų įmonės vadovas Remigijus Kaniava.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Bintense“ apžvalga: patikima ir reguliuojama kriptovaliutų keitykla tiesioginiams sandoriams
Reklama
LEA kviečia seną katilą keisti nauju šilumos siurbliu. Pasinaudojus skiriamomis dotacijomis galima sutaupyti net iki 90 proc. šilumos siurblio kainos