Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvos gyventojai įvardijo, kiek jiems kainuoja automobilio paruošimas žiemai

Daugiau nei 80 proc. Lietuvos gyventojų savo automobilį žiemai paruošia už mažiau nei 200 eurų, rodo „Lietuvos draudimo“ užsakymu atlikto visuomenės nuomonės tyrimo duomenys, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Vilnių užklupo stiprus snygis
Stiprus snygis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Trečdalis apklaustųjų pripažino, kad jų investicijos į automobilį šaltuoju metų laiku siekia nuo 50 iki 100 eurų. Dažniausiai būtent tokią sumą pinigų išleidžia rajonų centrų ir kaimo vietovių gyventojai.

Ketvirtadalis respondentų tam skiria nuo 100 iki 200 eurų, beveik penktadalis – iki 50 eurų. Mažiau nei pusšimtį eurų automobilio paruošimui žiemai dvigubai dažniau išleidžia vyrai.

8 proc. apklaustųjų nurodė, kad į automobilio paruošimą žiemai neinvestuoja visiškai nieko, 1 proc. tam skiria daugiau nei 400 eurų.

„Niekam ne paslaptis, kad didžiausios automobilio paruošimo žiemai išlaidos yra susijusios su padangomis. Kasmet atvėsus orams įspėjame vairuotojus ne tik itin atidžiai įvertinti, bet ir nuolat stebėti jų būklę. Jei kokybiškas naujų padangų komplektas gali tarnauti kelis metus, tai dėvėtas naudojimui gali būti nebetinkamas ir po metų“, – aiškina „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis.

Kaip nurodyta kelių eismo taisyklėse, lengvųjų automobilių žieminių padangų protektoriaus gylis neturi būti mažesnis nei 3 milimetrai, kitaip kyla pavojus vairavimo saugumui. Automobiliais su vasarinėmis padangomis draudžiama važinėti nuo lapkričio 10 dienos.

„Anksčiau „Lietuvos draudimo“ atlikto tyrimo duomenys parodė, kad dažniausiai Lietuvos gyventojai padangas keičia kas 2–3 metus, beveik pusė apklaustųjų galiausiai įsigyja naują komplektą. Dalis vairuotojų bando sutaupyti pasirinkdami „kompromisinį“ variantą – ant varomųjų ratų deda naujas padangas, ant likusių – dėvėtas. Vis dėlto svarbu prisiminti, kad ant tos pačios ašies negalima montuoti skirtingo tipo padangų. Sudėtingesnėmis oro sąlygomis toks automobilis tampa sunkiai valdomas“, – sako A.Juodeikis.

Nors žieminės padangos yra viena svarbiausių automobilio dalių šaltuoju sezonu, tačiau toli gražu ne vienintelė, į kurią privalu atkreipti dėmesį.

„Lietuvos draudimo“ ekspertas pastebi, kad daugiausia iškvietimų suteikti nemokamą techninę pagalbą kelyje bendrovė sulaukia staigiai atšalus orams – klientai dažniausiai nurodo, kad jiems nepavyksta užvesti automobilio dėl išsikrovusio akumuliatoriaus.

„Net jei vairuojate gana naują automobilį, pagalvokite, ar Jūsų akumuliatorius – tikrai tinkamos būklės. Patikrinkite automobilio žibintus, lemputes, kokį aušinimo skystį naudojate, ar ne metas keisti tepalus. Pasirūpinkite ir durelėmis – sandarinimo gumas, spyneles prieš didžiuosius šalčius patariama sutepti.

Nuotaiką sugadinti ir galiausiai didelius nuostolius nulemti gali net tokia, atrodo, smulkmena, kaip prastai nuvalyti automobilio langai. Investuokite į kokybiškus valytuvus, įsigykite langų grandiklį, šluotelę, pakeiskite langų plovimo skystį į tinkamą žiemai. Tai nereikalauja daug lėšų, tačiau atsiperka su kaupu“, – sako A.Juodeikis.

Reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą, kurios metu buvo siekta išsiaiškinti respondentų požiūrį į rizikas kelyje, „Lietuvos draudimo“ užsakymu atliko rinkos tyrimų bendrovė „Spinter“. Apklausoje dalyvavo 1012 respondentų iš visos Lietuvos

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų