Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Miesto biudžetą dosniai pildo riziką mėgstantys vairuotojai

Klaipėdiečiai daugiausia baudų sumoka už netinkamoje vietoje paliktą automobilį ir vengimą susimokėti rinkliavą už stovėjimą. „Rizika ir komfortas kartais kainuoja“, – sako Klaipėdos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė.
Vilnių užklojo sniegas
Vilnių užklojo sniegas / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

„Statistika rodo, kad reikalai negerėja, pažeidimų mieste – daugėja. Nors metai dar nesibaigė, šiemet jau surašėme 20 proc. daugiau nei pernai pažeidimų protokolų“, – minėjo K.Vintilaitė.

Šiemet jau surašyta per 18,5 tūkst. administracinių pažeidimų protokolų, pernai šis skaičius buvo mažesnis – 16,2 tūkst. Net 96 proc. šiemet viešosios tvarkos sergėtojų užfiksuotų pažeidimų – būtent kelių eismo taisyklių pažeidimai ir nesumokėtos rinkliavos už automobilių statymą.

„Drįstu daryti apibendrinimus, kad taip yra todėl, kad šioje srityje labai intensyvi kontrolė, bet, nepaisant to, akivaizdu, kad klaipėdiečiai šioje srityje linkę rizikuoti. Gal baudos jiems atrodo ne tokios didelės?“ – svarstė Viešosios tvarkos skyriaus vedėja.

Ji priminė, kad už ne vietoje pastatytą automobilį pirmą kartą gali tekti sumokėti 30-90 eurų dydžio baudą, nesumokėjus rinkliavos už automobilių statymą – 20-40 eurų. Tokį pat nusižengimą padarius antrąjį kartą, baudos didėja. Abiem atvejais nusižengus pirmąjį kartą minimali bauda gali būti sumažinta dar perpus. Nesumokėjus rinkliavos, daugelis skuba susimokėti užmaršumo mokestį ir taip baudos išvengia.

„Didžioji dalis pažeidėjų moka baudas net su šypsena veide. Visi pripažįsta savo kaltę. Jokio piktavališkumo nesulaukiame. Tai patvirtina ir ta aplinkybė, kad labai mažai turime skundų. Iš 5,5 tūkst. išnagrinėtų administracinio nusižengimo bylų tik 10 pateko į teismą“, – pasakojo K.Vintilaitė.

Jau metai, kai Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai tiria ir taksistų padarytus pažeidimus.

„Šios bylos labai sudėtingos, nes taksistai siekia išvengti atsakomybės. Suprantama, nes čia baudos jau kur kas didesnės, gali siekti 300-850 eurų, o nusižengus pakartotinai – iki 1 500 eurų. Ašarų pakalnė, kai reikia mokėti tokias baudas. Visgi pažeidimų yra nemažai. Dažniausiai taksistų veikloje fiksuojami pažeidimai, kai dirbama be leidimo. Tiesiog aplipdo automobilį panašia į taksi įmonių atributika ir uždarbiauja“, – pasakojo Viešosios tvarkos skyriaus vedėja.

Ji taip pat pažymėjo, kad mieste daugėja neeksploatuojamų transporto priemonių. Pavyzdžiui, šiemet tokių užfiksuota 290, pernai buvo 250.

„Gera tendencija, kad tik 14 tokių transporto priemonių šeimininkai nepakluso ir nepašalino jos iš kiemo, teko taikyti sankcijas, kurios siekia nuo 70 iki 140 eurų“, – pasakojo K.Vintilaitė.

Šiemet viešosios tvarkos sergėtojai intensyviai vykdė ir alkoholio vartojimo, apleistų teritorijų, netvarkomų komunalinių atliekų aikštelių, miesto tvarkymo ir švaros taisyklių, gyvūnų laikymo ir t.t. kontrolę.

„Smagu, kad šiose srityse daugeliu atveju susitarti pavykdavo geranoriškai. Beveik neteko bausti teritorijų tvarkytojų, pakakdavo suteikti terminą, iki kada susitvarkyti“, – pasidžiaugė Savivaldybės atstovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas