Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

MO muziejus ir „CityBee“ sugrąžina 90-ųjų žvaigždes – „bulką“ ir „guolį“

Ar dar prisimenate, ką reiškia važiuoti „bulka“? O riedėti antru „golfuku“? Galbūt niekada to neteko patirti? MO muziejus ir automobilių dalijimosi bendrovė „CityBee“ sugrąžina 90-ųjų transporto žvaigždes į gatves.
MO muziejus ir „CityBee“ sugrąžina 90-ųjų žvaigždes – „bulką“ ir „guolį“
MO muziejus ir „CityBee“ sugrąžina 90-ųjų žvaigždes – „bulką“ ir „guolį“ / Ryčio Šeškaičio nuotr.

Daugeliui lietuvių automobiliai „Audi 80“ ir antros kartos „Volkswagen Golf“ yra įstrigę giliai į atmintį, mat 90-aisiais šie modeliai buvo vienos populiariausių transporto priemonių mūsų šalyje. Nuo šiandien specialiai pažymėtus šiuos du automobilius bus galima aptikti Vilniaus gatvėse ir net pasinaudoti. Taip MO muziejus kviečia prisiminti 90-uosiuos ir praplečia parodos „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ patirtį už muziejaus ribų.

Tikimasi, kad keliavimas šiomis transporto priemonėmis taps savotiška patyrimine ekspedicija, leisiančia prisiminti ar pirmą kartą pajusti, kokie buvo 90-ieji. Laikotarpis, kai automobiliai ir transportavimasis tapo viena iš to meto aktualijų, kai Lietuvoje visi masiškai ant vairo dėjo mechaninius užraktus.

Pasak MO muziejaus direktorės Mildos Ivanauskienės, MO nuolat galvoja, kaip išplėsti ir papildyti parodų patirtį. „Šiuo atveju tai – važiavimas 90-aisiais populiariais automobiliais. Taip įtraukiame žmones ir bent šiek tiek atveriame parodą už muziejaus ribų“, – tikino ji.

Ryčio Šeškaičio nuotr./MO muziejus ir „CityBee“ sugrąžina 90-ųjų žvaigždes – „bulką“ ir „guolį“
Ryčio Šeškaičio nuotr./MO muziejus ir „CityBee“ sugrąžina 90-ųjų žvaigždes – „bulką“ ir „guolį“

„CityBee“ vadovas Lukas Yla savo ruožtu teigė, kad išskirtinių vairavimo patirčių kūrimas yra svarbi jų bendrovės veiklos dalis, tad galimybė prisidėti prie MO patirties kūrimo – organiška ir su bendrovės vertybėmis sutampanti galimybė.

„Savo parką esame papildę jau ne vienu išskirtiniu, unikalia istorija ar stipriu emociniu užtaisu išsiskiriančiu automobiliu. Pradedant nuo „baisiojo“ italo „Fiat Multipla“ ir baigiant tarybiniu „Žiguliu“. Manau, kad kuriant transporto istoriją lygiai taip pat svarbu ir prisiminti bei nors trumpam prikelti praeities realybę. Ji gali veikti ne tik kaip nostalgijos ar nuostabos generatorius, bet ir padėti labiau vertinti tai, ką turime dabar, kiek įveikėme ir iš kur atėjome“, – sakė L.Yla.

Paskutinis praėjusio amžiaus dešimtmetis, kuris buvo ir pirmas mūsų atkurtos valstybės dešimtmetis – šviežiausia jau nepriklausomos Lietuvos istorija. Ją skirtingais savo gyvenimo amžiaus tarpsniais išgyveno daugelis. Pamatyti ar dar kartą prisiminti, kokie buvome anuomet, nuo spalio 5 d. galima MO muziejuje, kuris pristatė prisiminimų ir įvairių nuotaikų kupiną parodą „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“.

Ryčio Šeškaičio nuotr./MO muziejus ir „CityBee“ sugrąžina 90-ųjų žvaigždes – „bulką“ ir „guolį“
Ryčio Šeškaičio nuotr./MO muziejus ir „CityBee“ sugrąžina 90-ųjų žvaigždes – „bulką“ ir „guolį“

Parodoje, pasitelkiant meno kūrinius ir iš žmonių surinktus daiktus bei istorijas, naujai kuriamos instaliacijos ir pristatomi jau istorija tapę Lietuvos 90-ieji – didelių lūžių ir pokyčių dešimtmetis. Tai ne vien šalies, bet mūsų pačių naujų istorijų pradžia: radikaliai keitėsi žmonių situacijos, statusai ir vėrėsi naujos galimybės ar rizikos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?