Žiežmarių seniūnė Edita Kerdokienė ir Kultūros centro vadovė Irena Taukinaitienė mototuristus pasitiko kai pridera karštą dieną – su gira ir šakočiu. Ir papasakojo Laisvės paminklo istoriją.
1928 m. Žiežmariuose buvo pastatytas obeliskas, skirtas Nepriklausomos Lietuvos dešimtmečiui. Tačiau kraštas buvo labai sulenkėjęs. Todėl 1932 m. vietoje obelisko nuspręsta pastatyti naują paminklą. Bendruomenės nuomone paminklas turėjo priminti Lietuvos nepriklausomybę ir laisvę, žadinti patriotiškumą.
1932 m. pagal architekto Adomo Jakševičiaus projektą iškilo paminklas, į jo atidengimo iškilmes atvyko ir prezidentas Antanas Smetona.
Postamentas (aukštis – 6,65 m) buvo kryžiaus skerspjūvio, viršuje laiptuotas. Ant jo stovėjo gipsinė angelo statula. Postamento priekinės pusės apačioje buvo pritvirtintos 2 skydo pavidalo plokštės – viršutinė buvo su Vyčio, apatinė – su Žiežmarių herbo reljefais.
Pokariu, XX a. 5 dešimtmečio antroje pusėje paminklą šūviais apgadino stribai. 1956 m. valdžios nurodymu nugriautas ir užkastas. Paminklo vietoje buvo pastatyta tribūna.
Vėliau, jau Atgimimo laikais, valydami Strėvos upę žmonės ištraukė paminklo liekanas. Beje, 1989 m. čia buvo pastatytas didžiulis akmuo su užrašu, skelbiančiu, kad būtent šioje vietoje iškils pamnklas. Ilgai laukti nereikėjo.
1991 m. paminklas buvo atstatytas. Laisvės paminklo autorė – dailininkė V.Venckūnienė, o paminklo architektūrinės dalies autorius – architektas A.Sprindys. Pasak Kultūros centro vadovės Irenos Taukinaitienės, šiuo metu – tai vienintelis paminklas Laisvei rajone.
Atstatytas paminklas nuo ankstesnio šiek tiek skiriasi – ant postamento nėra skydų su Vyčio ir Žiežmarių herbais bei datų.