„Neeilinė situacija tiesiogiai palietė visus Lietuvos verslus, tačiau prie pasikeitusių aplinkybių turime prisitaikyti. Automobilių pardavimo salonai fiziškai neveikia, tačiau automobilių pardavimai nesustoja -klientų poreikius galime įgyvendinti nuotoliniu būdu – suteikti visą informaciją, padėti išsirinkti automobilį naudojant konfigūratorių – automobilio įrangos ir aksesuarų modeliavimo priemonę, užsakyti naują automobilį, jį įregistruoti ir netgi perduoti, laikantis visų saugumo priemonių“, – teigė „Mototoja“ įmonės „Toyota“ pardavimo vadovas Gediminas Jekenta.
Vėliau laukia didelės apkrovos
Nėra žinoma, kiek laiko karantinas tęsis Lietuvoje, tačiau nesunku numatyti, jog kai kurių savo veiklą šiuo metu apribojusių įstaigų laukia didelis klientų antplūdis vos paskelbus apie žmonių judėjimo apribojimų pabaigą. Tarp tokių patenka ir automobilių servisai, techninės apžiūros stotys, draudimo bendrovės, „Regitra“.
Pavyzdžiui, prasidėjus karantinui, „Regitroje“ nebuvo galimybės įregistruoti iš užsienio šalies įvežtą naudotą automobilį, nes nedirbo autentiškumą patikrinti turintys „Regitros“ specialistai. Tačiau nuo kovo 25 dienos ši problema išspręsta – automobiliai registruojami.
„Naują, arba Lietuvoje jau registruotą naudotą automobilį galime įregistruoti fiziškai nevykstant į „Regitrą“, visi prašymai priimami ir tvirtinami elektroninėse platformose. Visus šiuos procesus nesudėtinga atlikti internetu, fizinis dokumentų perdavimas organizuojamas per kurjerius“, – teigia G.Jekenta.
Daugelio automobilių gamyklų veikla šiuo metu yra sustabdyta ir dar bent kelias savaites nebus atnaujinta. Tai automobilio tiekimo laiką pasibaigus karantinui prailgins dar labiau, mat tose pačiose gamyklose neretai surenkami Europai ir dar keliems žemynams skirti automobiliai, o visą šiuo metu sustabdytą paklausą vėliau reikės patenkinti.
Automobilis – saugus judėjimo būdas
„Šiuo metu asmeninės transporto priemonės yra vienintelis saugus judėjimo būdas, tad, esant poreikiui, esame pasiruošę padėti – renkantis automobilį iš salono ar mūsų sandėlio, jis pirkėjus pasieks per 3 – 7 darbo dienas, visus veiksmus saugiai derinant internetu arba telefonu“ – teigė G.Jekenta.
„Mototoja“ rado būdą, kaip padėti ir Lietuvos medikams, šiuo metu kovojantiems su pandemija, – dalis „Toyota“ bandomųjų automobilių buvo pasiūlyti medikų saugaus mobilumo užtikrinimui.
Klientai nuotoliniu būdu gali įsigyti ne tik naują, bet ir naudotą – vieną kartą Lietuvoje jau registruotą automobilį. Jų prekyba nėra nutrūkusi – mūsų šalyje naudotas transporto priemones perregistruoti bei apdrausti galima internetu, o techninės apžiūros stotys dirba sutrumpintu grafiku. Sutrumpintu grafiku dirba ir atstovybių serviso padaliniai, kurie ruošia naujas transporto priemones bei remontuoja klientų automobilius.
Siekdami užtikrinti klientų ir darbuotojų saugumą, visi automobilių salonai imasi saugumo priemonių. Dėl šios priežasties pakeista automobilių perdavimo klientui procedūra – įsigytą automobilį perduodama dezinfekuotoje patalpoje, su pardavėju bendraujant video skambučio pagalba. Klientus pasiekia paruoštas automobilis be papildomo fizinio kontakto.