Nuo 2020 metų – galimybė anksčiau atgauti pažymėjimą vairuotojams, kurie prie vairo sėdo neblaivūs

Susisiekimo ministerija primena, kad nuo 2020 m. sausio 1 d. vairuotojai, vairavę neblaivūs (iki 1,5 promilės) ir dėl to netekę vairuotojo pažymėjimo, anksčiau nei nustatytas terminas galės kreiptis į nusižengimą nagrinėjančią instituciją ir prašyti susigrąžinti vairuotojo pažymėjimą, sutikę su galimybe vairuoti tik tokias transporto priemones, kuriose būtų įdiegti antialkoholiniai variklio užraktai, rašoma pranešime.
Alkoblokas automobilyje
Alkoblokas automobilyje / Alkotesteris.lt nuotr.

Tokiu būdu siekiama, kad asmenys, padarę nusižengimus, jų nekartotų. Galimybė anksčiau atgauti vairuotojo pažymėjimą leis neprarasti vairavimo įgūdžių

Vairuotojui, kuris vairavo neblaivus, teismas ar kita nusižengimą nagrinėjanti institucija, po skirto teisės vairuoti atėmimo laikotarpio dalies, asmeniui sutikus, galės skirti administracinę poveikio priemonę – drausti vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai.

„Tikiuosi, kad pradėjus taikyti antialkoholinių variklio užraktų sistemą sumažės asmenų, kurie vairavo transporto priemones būdami neblaivūs, pakartotinių nusižengimų, jie nepraras vairavimo įgūdžių ir bus sudaryta galimybė neprarasti darbo, susijusio su transporto priemonių vairavimu. Antialkoholiniai variklio užraktai leis žmogui, kurio darbas susijęs su vairavimu, anksčiau atgauti vairuotojo pažymėjimą ir grįžti į darbo vietą“, – sako susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Jaroslavas Narkevičius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Jaroslavas Narkevičius

Įtvirtintas reguliavimas nustatys galimybę vairuotojams, kurie vairavo neblaivūs, taikyti alternatyvaus pobūdžio nerepresines administracinio poveikio priemones.

Administracinėn atsakomybėn už vairavimą neblaiviam traukiamas asmuo, sutikęs su draudimu vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai, turės galimybę atgauti vairuotojo pažymėjimą praėjus nustatytam laikotarpiui, per kurį asmeniui būtų uždrausta sėsti prie transporto priemonių vairo.

Po šio laikotarpio, sutikęs su galimybe vairuoti transporto priemonę su įdiegtu antialkoholiniu variklio užraktu, vairuotojas privalės laikytis antialkoholinių variklio užraktų naudojimo tvarkos likusį nustatytą laikotarpį.

Lietuvoje jau kurį laiką eksploatuojamos transporto priemonės su įdiegtais antialkoholiniais variklio užraktais. Savivaldybėms nuo 2016 metų buvo perduota daugiau kaip 80 naujų mokyklinių autobusų, kuriuose sumontuoti antialkoholiniai variklio užraktai.

Vilniaus miesto, Kauno miesto, Kauno rajono savivaldybėse keleivius veža maršrutiniai autobusai, kuriuose yra sumontuoti antialkoholiniai variklio užraktai. Kai kurios krovinius ir keleivius vežančios įmonės savanoriškai diegia antialkoholinius variklio užraktus į transporto priemones.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis