Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Padangų gamybai bus naudojamos ryžių lukštų atliekos

„The Goodyear Tire & Rubber Company“ gamins naujas padangas, naudodama ryžių lukštų atliekas. Tokios padangos padės sumažinti automobilių degalų sąnaudas. „Goodyear“ padangų gamybai bus naudojami pelenai, kurie lieka deginant ryžių lukštus. Elektros energijos gamybos procese deginami ryžių lukštai tampa aplinkai nekenksminga silicio dioksido žaliava, kuri ir naudojama padangų gamybai.
Renginio akimirka
Renginio akimirka / Tomo Markelevičiaus nuotr.

„Goodyear“ naujovių kūrimo centras pastaruosius dvejus metus atliko silicio dioksido iš ryžių lukštų pelenų tyrimus ir nustatė, kad šios medžiagos įtaka padangų savybėms prilygsta tradicinių žaliavų teikiamam efektui. 

„Ryžių lukštų pelenai taps alternatyviu silicio dioksido šaltiniu, todėl mažiau ryžių lukštų atliekų bus išvežama į sąvartynus, o tai sumažins aplinkos taršą“, – teigė „Goodyear“ laikinasis vyriausiasis technikos direktorius Josephas Zekoski. 

Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos duomenimis, kasmetinis ryžių derlius pasaulyje siekia daugiau kaip 700 milijonų tonų, o išmetami ryžių lukštai turi neigiamą poveikį aplinkai. Todėl lukštai dažnai deginami generuojant elektros energiją ir taip mažinant į sąvartynus išvežamų atliekų kiekį. 

Gaminant padangų protektorius silicio dioksidas sumaišomas su guma. Tai sutvirtina gumos mišinį, sumažina padangos pasipriešinimą riedėjimui, dėl to papildomai sutaupoma degalų. Silicio dioksidas taip pat pagerina padangos sukibimą su šlapiu paviršiumi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?