Pagrindinės klaidos, kurios trumpina akumuliatoriaus naudojimo laiką. Kaip jų išvengti?

Pagrindinė automobilio akumuliatoriaus funkcija – užtikrinti sklandų jo elektros sistemų veikimą ir patikimą variklio paleidimą. Deja, netinkama priežiūra ir kasdienės klaidos gali gerokai sutrumpinti akumuliatoriaus naudojimo laiką.
Automobilio remontas žiemą
Automobilio remontas žiemą / Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr.

Automobilių remonto paslaugų paieškos platformos motointegrator.com atstovas Mindaugas Šerėjus teigia, kad viena dažniausių klaidų – palikti įjungti žibintai ar kiti elektros prietaisai. Ilgesniam laikui palikti įjungti žibintai, radijas ar kiti elektros prietaisai, kai variklis neįjungtas, tiesiogiai sekina akumuliatorių.

„Dažnai vairuotojai net nepastebi, kad paliko įjungtas šviesas ar muzikos grotuvą. Ilgainiui tokia praktika gali ne tik lemti greitesnį akumuliatoriaus išsikrovimą, bet ir sutrumpinti jo naudojimo laiką. Todėl labai svarbu išsiugdyti įprotį prieš paliekant automobilį patikrinti, ar visos elektros sistemos yra išjungtos“, – pabrėžia M. Šerėjus.

Prasta elektros sistemos priežiūra

Kita dažnai pasitaikanti problema – aplaidžiai prižiūrima automobilio elektros sistema. Akumuliatorius glaudžiai susijęs su generatoriaus ir visos elektros sistemos būkle. Jei generatorius netinkamai veikia arba kontaktai yra pažeisti, akumuliatorius negalės tinkamai krautis.

M. Šerėjus rekomenduoja reguliariai tikrinti elektros sistemos veikimą autoservise. Tai ne tik padės užtikrinti tinkamą akumuliatoriaus darbą, bet ir išvengti kitų, tikėtina, brangesnių, remonto darbų.

Netinkamos įkrovimo sąlygos

Akumuliatoriaus įkrovimas – subtilus procesas, kuriam būtina tinkama priežiūra. Daugelis vairuotojų daro klaidą – bando įkrauti akumuliatorių neatsižvelgdami į gamintojo rekomendacijas.

„Vienas pavojų – per didelė įkrovimo srovė, kuri gali perkaitinti akumuliatorių ir pažeisti jo vidinę struktūrą. Kita dažna klaida – leisti akumuliatoriui visiškai išsikrauti, o po to bandyti jį įkrauti tik iš dalies. Tai gali lemti akumuliatoriaus talpos sumažėjimą“, – aiškina M. Šerėjus.

Vairuotojams patariama naudoti kokybiškus įkroviklius ir vadovautis gamintojo instrukcijomis. Be to, labai svarbu vengti akumuliatorių krauti nešildomose ar drėgnose patalpose, nes tai gali pakenkti jo efektyvumui.

Automobilio naudojimo įpročiai

Netinkami vairavimo įpročiai taip pat gali sutrumpinti akumuliatoriaus gyvavimo laiką. Pasak eksperto, trumpos kelionės ir dažnas variklio paleidimas yra vieni pagrindinių kaltininkų.

„Trumpų kelionių metu generatorius nespėja iki galo įkrauti akumuliatoriaus. Toks nuolatinis dalinis iškrovimas ir įkrovimas lemia greitesnį akumuliatoriaus nusidėvėjimą“, – sako M. Šerėjus.

Koks sprendimas galėtų pataisyti padėtį? Stenkitės bent retkarčiais nuvažiuoti ilgesnį atstumą, kad akumuliatorius turėtų galimybę tinkamai įsikrauti.

Kaip užtikrinti akumuliatoriaus ilgaamžiškumą?

M. Šerėjus pateikia keletą patarimų, kaip padidinti akumuliatoriaus ilgaamžiškumą.

Reguliariai tikrinkite akumuliatoriaus kontaktus. Oksiduoti kontaktai gali sutrikdyti akumuliatoriaus darbą. Kartą per kelis mėnesius patikrinkite kontaktus ir, jei reikia, juos nuvalykite.

Investuokite į kokybišką akumuliatorių. Pigūs ir žemos kokybės akumuliatoriai dažniausiai būna trumpaamžiai. Geriau investuoti į patikimą prekės ženklą ir užtikrinti ilgalaikę naudą.

Neignoruokite perspėjamųjų ženklų. Jei pastebite, kad variklis sunkiai pasileidžia arba žibintai šviečia blankiai, tai gali būti ženklas, kad akumuliatorius susidėvėjęs, tad nedelskite irdami pasikonsultuokite su specialistu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų