Per langą į gatvės remontą žiūrėjęs vilnietis neslėpė pasipiktinimo, kad šitaip esą niokojamas senas, galbūt kelis šimtus metų menantis, grindinys. „Grindinį ardo, akmenis verčia, užlies asfaltu. Žinau, kad jie turi leidimą, tačiau man širdį skauda žiūrėti“, – kalbėjo jis.
Vilniaus savivaldybė patvirtino, kad viskas Aludarių gatvėje daroma teisėtai. „Investuotojas, kuris stato statinį, susiprojektavo prie objekto tos gatvės rekonstrukciją ir šiuo metu vykdomi darbai pagal parengtą techninį projektą“, – 15min sakė savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento vyresnysis patarėjas Arūnas Visockas.
Jo teigimu, čia tikrai bus asfaltuotas kelias: „Jeigu būtų turėjęs išliekamąją vertę, jis turbūt būtų įtrauktas į kultūros paveldo registrą ir būtų, aišku, saugomas. Šiandien jis nėra įtrauktas į registrą, todėl jis nėra saugomas ir atstatomas.
Be to, vyko viešinimas, gyventojai galėjo kreiptis tada, kodėl nesiūlė statytojui palikti tą gatvės grindinį? Kai buvo viešinamas projektas kartu su gatvės rekonstrukcijos planu, tada reikėjo išsakyti pastabas. Galbūt statytojas ir būtų sutikęs palikti grindinį. Bet, manau, tai visiems gyventojams yra nepatogu, nes papildomas triukšmas, niekas nenori tokios gatvės sau po langais.“
Gatve po rekonstrukcijos galės naudotis visi gyventojai. Sutvarkyti bus ir šaligatviai.
Pernai liepą skelbta, kad sostinės Aludarių gatvėje, buvusios „Tauro“ alaus daryklos teritorijoje, pradedami „Matau Vilnių“ gyvenamųjų namų statybos darbai.
Vilnius.lt pernai birželio pradžioje skelbė informaciją, kad tai gamybinių pastatų Aludarių g. 1 ir 3 rekonstrukcija į viešbučio ir biurų komplekso projektas. Čia stovi istorinė Vilhelmo Šopeno alaus darykla, statyta XIX a. vid.-XX a. pr., rekonstruota XIX a. pad. Ir XX a. 7-ajame dešimtmetyje.