Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Perspėja: karštis veikia ne tik žmones, bet ir kelius

Dėl užsitęsusio karščio kai kuriuose Lietuvos keliuose gali pasitaikyti išplaukusio bitumo, vadinamojo „prakaituojančio asfalto“, ruožų, todėl VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) prašo vairuotojų būti atidesniems ir pakantesniems. Pažymėtina, kad tokios situacijos yra nuolat taisomos, todėl šiuo metu minimų aktualių ribojimų nėra. Vairuotojams svarbu žinoti – išplaukusio bitumo vietose ilgėja stabdymo kelias. Nederėtų atmesti ir netikėtumo aplinkybės.
Kelias Vilnius-Utena per karščius
Kelias Vilnius-Utena per karščius / LAKD iliustr.

Esant itin aukštai ir Lietuvos klimatui nebūdingai oro temperatūrai bei veikiant tiesioginiams saulės spinduliams kelio danga atskiruose ruožuose įkaista iki itin aukštos – virš 50 laipsnių temperatūros. Dėl šios priežasties asfalto dangoje esantis bitumas dėl savo savybių suminkštėja, o papildomai veikiant pravažiuojančių transporto priemonių ratų sukeltoms jėgoms gali būti iškeliamas į paviršių. Gali pasitaikyti atvejų, kai paviršiuje išplaukusį bitumą taško transporto priemonių ratai ar kelyje formuojasi provėžos. Išplaukusio bitumo pažaidos yra aiškiai vizualiai pastebimos ir atpažįstamos, tačiau būtina atkreipti dėmesį, kad dėl jų atsiradimo gali pasunkėti eismo sąlygos.

Vairuotojų prašoma atkreipti dėmesį, kai važiuojant išgirsta „čežėjimą“ ar pastebi kelio blizgesį – tais atvejais derėtų laikytis saugaus atstumo nuo kitų eismo dalyvių, kad užtektų laiko įvertinti situaciją ir laiku sustabdyti transporto priemonę.

Tokių kelių ruožų gali atsirasti visoje Lietuvoje. Tai priklauso nuo daugelio priežasčių – meteorologinės situacijos, kelią supančios aplinkos, kelio dangos būklės ir kitų. Gavus pranešimą apie išplaukusį bitumą, į probleminį ruožą vyksta valstybinės reikšmės kelius prižiūrinti įmonė ir tą ruožą sutvarko (suminkštėjusio asfalto vietas barsto smulkia skaldele, kuri sugeria bitumo perteklių ir padidina transporto priemonių ratų sukibimą su kelio danga). Kelių ruožuose, kur bitumas itin išplaukęs, gali būti ribojamas eismas ar greitis. Eismas ribojamas tik tada, kai kyla pavojus saugiam eismui arba gali būti gadinama kelio danga, t.y. gali susidaryti provėžos.

„Karščiai kenkia ir betoninei kelio dangai, kuri, oro temperatūrai pakilus iki 25 laipsnių, pradeda deformuotis, lūžinėti. Todėl visų, vykstančių valstybinės reikšmes magistralinio kelio A14 Vilnius–Utena ruožais su betono danga, prašome būti itin atidiems, o pamačius pakilusias betono plokštes informuoti Kelių direkcijos Eismo informacijos skyrių telefonu 8 5 232 9600. Planuojantiems keliones rekomenduojame aplankyti internetinę svetainę www.eismoinfo.lt, kurioje pateikiama naujausia informacija apie valstybinės reikšmės kelių būklę ir eismo sąlygas, vykdomus darbus ir eismo ribojimus“, – sakoma Kelių direkcijos pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?