Pirmas žvilgsnis į naują „Hyundai Tucson“: paskelbtos ir kainos

Į Lietuvą atvyko naujasis „Hyundai Tucson“ krosoveris, kuris iš minios išsiskiria savo unikaliu dizainu ir technologijų, užtikrinančių keleivių saugumą bei komfortą, gausa, rašoma pranešime.
Naujasis „Hyundai Tucson“ (2020)
Naujasis „Hyundai Tucson“ (2020) / Justo Lengvino/Hyundai nuotr.

Vos priėjus prie automobilio į akis krinta jo priekinė dalis, kurioje sumontuoti pirmieji pasaulyje parametriniai žibintai, kurie tuo pačiu yra ir naujosios „Hyundai“ dizaino tapatybės, apibrėžiamos kaip „Sensuous Sportiness“, dalis. „Tucson“ yra pirmasis šio gamintojo modelis, sukurtas remiantis šia dizaino tapatybe.

Technologijos patogumui ir saugumui

Naujasis „Tucson“ savo technologijų gausa nenusileistų ir premium segmento atstovams – technologijos rūpinasi tiek automobilio keleivių komfortu, tiek jų saugumu. Automobilyje sumontuotos ne tik jau standartu tapusios eismo juostos stebėjimo bei atstumo iki priekyje važiuojančio automobilio palaikymo sistemos, bet taip pat jame gausu ir papildomos įrangos.

Kamerų ir radarų pagalba „Tucson“ stebi aplinką ir ne tik palaiko automobilį eismo juostos viduryje, bet kelyje atsiradus kliūčiai jį pradeda stabdyti. Saugumo sistemos padeda net įveikiant sankryžas ar persirikiuojant: sukant į kairę automobilis stebi priepriešinį eismą ir esant pavojingai situacijai įspėją vairuotoją, o keičiant eismo juostą už vairo esančiame 10,25 colių skersmens prietaisų skydelyje atsiranda plataus kampo tiesiai iš kamerų transliuojamas aklosios zonos vaizdas, leidžiantis vairuotojui geriau įvertinti esamą situaciją ir saugiai persirikiuoti.

Pastovaus greičio palaikymo sistema reaguoja į staigesnius posūkius ir prieš juos pristabdo automobilį, kad šie būtų įveikiami saugiu greičiu. Automobilį sistema pristabdo ir įvažiavus į greičio ribojimo zonas, pavyzdžiui miestelius ar gyvenvietes.

VIDEO: Naujasis Hyundai Tucson jau atvyko!

Automobilyje esančios sistemos rūpinasi ne tik keleivių saugumu, bet ir jų komfortu bei gera savijauta. Sensoriai pastoviai matuoja oro užterštumą ir priklausomai nuo jo lygio aktyvuoja papildomus oro filtrus, o užterštumo lygį keleiviai gali stebėti klimato kontrolės valdymo skydelyje. Įvažiavus į tunelį „Tucson“ automatiškai įsijungia vidinio oro recirkuliacijos funkcija, taip leidžianti išvengti užteršto oro, besikaupiančio ilgesniuose tuneliuose.

Išmani ir automatinė klimato kontrolės sistema, kuri, pasirinkus automatinį režimą, reguliuoja ne tik oro srautą ir jo temperatūrą, bet ir priklausomai nuo salono ir lauko temperatūros bei saulės intensyvumo įjungia sėdynių ir vairo šildymą. Visas šias funkcijas galima valdyti ir paprastomis balsinėmis komandomis, tokiomis angliškomis frazėmis, kaip, pavyzdžiui „man šalta“ arba „sušildyk“.

Patogus ir modernus

Daugelį automobilio funkcijų galima valdyti centrinėje konsolėje esančiame 10,25 colių skersmens ekrane, kuris yra suprojektuotas taip, kad vairuojant būtų patogu jį pasiekti. Čia integruota ir „Bluelink“ technologija (Lietuvoje pradės veikti 2021 m. vasarą), leidžianti susieti išmanųjį telefoną su automobiliu ir netgi jį naudoti vietoj raktelio – užteks mobiliojo telefono norint atrakinti/užrakinti automobilį.

Taip pat naujajame „Hyundai Tucson“ sumontuotos ir „Apple CarPlay“ bei „Android Auto“ sistemos, kuriomis galima naudotis bevieliu būdu. Čia veikia ir sparčiojo bevielio įkrovimo technologija su vėsinimo funkcija, leidžianti išvengti perkaitimo.

Tiems, kuriems tenka manevruoti ankštose stovėjimo aikštelėse, vairavimą palengvins kameros, rodančios vaizdą ne tik iš galinės dalies, bet projektuojančios jį iš automobilio viršaus – taip lengvai pastebimos visos kliūtys, esančios aplink automobilį. O jeigu tenka priparkuoti automobilį itin ankštoje vietoje pasitarnaus funkcija, leidžianti pultelio pagalba automobilį judinti pirmyn arba atgal. Tokiu būdu jau išlipus iš automobilio galima jį priparkuoti į pačią siauriausią vietą.

Hibridinė sistema ir visi varantieji ratai

Naująjį „Hyundai Tucson“ galima rinktis net su keliomis skirtingomis jėgainėmis: hibridinis modelis, įprasti turbo benzininiai ir dyzeliniai varikliai arba „švelnieji hibridai“ mild-hybrid. Benzininių variklių galia svyruoja tarp 150 ir 180 AG ir net du iš trijų montuojami kartu su 48V mid-hybrid sistema. Dyzeliniai varikliai generuoja 115 AG arba 136 AG (variantas su 48V mild-hybrid sistema). Hibridinis modelis siūlo didžiausią galią ir mažas degalų sąnaudas – benzininis variklis kartu su elektriniu motoru generuoja net 230 AG. Visi modeliai gali varomi tiek priekiniais, tiek visais ratais. Pastarieji modeliai turi net tris bekelės režimus, leidžiančius su „Tucson“ važiuoti net tada, kai baigiasi kelias.

Automobiliai montuojami su šešių pavarų mechaninėmis arba septynių pavarų dviejų sankabų automatinėmis pavarų dėžėmis (hibridinis variantas su šešių pavarų automatine pavarų dėže).

Nors naujasis „Hyundai Tucson“ pasižymi vienu gausiausių įrangos sąrašų savo segmente, tuo pačiu jis gali pasigirti itin prieinama kaina.

Modelio kaina prasideda vos nuo 22.990 eurų, o hibridinės versijos – nuo 31.990 eurų. Džiugu tai, kad savo gausiu sąrašu naujausių technologijų ir išskirtiniu dizainu šis krosoveris galėtų konkuruoti net su premium segmento modeliais tuo pačiu išlaikydamas konkurencingą kainą segmente, kuriam jis priklauso. Savo įrangos gausa „Tucson“ lenkia net vieną populiariausių hibridinių krosoverių rinkoje „Toyota RAV4“, o aukščiausios komplektacijos „Hyundai“ modelio kaina yra žemesnė nei aukščiausios komplektacijos „RAV4“.

Naujuosius „Hyundai Tucson“ jau galima apžiūrėti „Hyundai“ salonuose visoje Lietuvoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis