„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Policija lydėjo donoro širdį: ar vairuotojai susiprato praleisti greitąją?

Kelių policijos pareigūnai iš Kauno į Vilnių lydėjo donoro širdį. Organas buvo pristatytas per 61 minutę įveikus kiek daugiau, nei šimto kilometrų atstumą tarp dviejų didžiausių Lietuvos miestų. Jei ne piktybiškai nusiteikę ar išsiblaškę vairuotojai, ši greitosios pagalbos ir policijos kelionė būtų dar trumpesnė.

Sausio 26 d. Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai buvo skubiai iškviesti į pagalbą Lietuvos transplantacijos biurui. Iš Kauno klinikų į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikas turėjo būti nedelsiant pristatyta transplantacijai skirta donoro širdis. Iš būstinės sostinėje pareigūnai skubiai atvyko į Kauną, iš kur per valandą turėjo įvykdyti atsakingą užduotį – padėti Greitosios medicinos pagalbos automobiliui pristatyti donoro širdį, užtikrinti eismo saugumą ir netrukdomą transplantacijai skirto organo gabenimą.

15 val. 27 min. Greitosios medicinos pagalbos automobilis, lydimas pareigūnų patrulinio automobilio, pajudėjo iš Kauno klinikų link Vilniaus. Pareigūnams, turintiems užtikrinti netrukdomą medikų automobilio judėjimą, reikėjo ne tik saugiai bet ir greitai, optimaliausia – per vieną valandą, atvykti į sostinę.

Iš Kauno du specialieji automobiliai, medikai ir policijos pareigūnai išvyko be rimtesnių nesklandumų – spūsčių metui dar neprasidėjus, tik keliose vietose ne itin atidūs vairuotojai kiek užtruko praleisti kaukiančiomis sirenomis dėmesį atkreipiančius pareigūnus. Greitkelyje iš Kauno į Vilnių eskortas taip pat lėkė pakankamai sklandžiai, nemenku iššūkiu tapo nepalankus oras, prasidėjęs lietus.

Rimtesnis išbandymas tapo eismas Vilniuje – važiavimas sostinės gatvėmis nebuvo itin sklandus, o eismą apsunkino ir prasidėjęs spūsčių metas. Kai kuriems vairuotojams nei Greitosios medicinos pagalbos automobilis, nei policijos pareigūnų automobilis, lekiantys su sirenomis ir įjungtais švyturėliais, nebuvo priežastis pasitraukti iš darbo dienos pabaigoje susikaupusio  transporto srauto. Pareigūnams vis dažniau teko per garsiakalbius prašyti automobilių vairuotojus pasitraukti ir praleisti specialiųjų tarnybų automobilius.  Panašu, kad kai kurie vairuotojai nei Greitosios medicinos pagalbos automobilio, nei policijos pareigūnų tarnybinio automobilio, nei garsios sirenos ir ryškiai žybsinčių švyturėlių nepastebi.

Visgi pareigūnai įvykdė kilnią užduotį ir transplantacijai skirta donoro širdis buvo pristatyta per 61 minutę įveikus kiek daugiau, nei šimto kilometrų atstumą tarp dviejų didžiausių Lietuvos miestų.

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena, kad vairuotojai privalo praleisti specialiasiąs transporto priemones su įjungtais švyturėliais ir garso signalais, o nevykdantiems pareigos, gali būti skirta bauda.

Tačiau blogiausia, kad nedrausmingų ir neatsakingų vairuotojų ar kitų eismo dalyvių klaidos gali kainuoti brangiai, ypač tuomet, kai kiekviena minute yra neįkainuojama, lemianti žmonių sveikatą ir gyvybę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų