Policija primena: kaip paruošti automobilį žiemos sezonui?

Lietuvos kelių policijos tarnyba (LKPT) išplatintame pranešime informuoja, koks automobilis laikomas tvarkingas ir saugus žiemos metu. Atkreipiamas dėmesys į padangas, žibintus, leistino greičio sumažėjimą, o neparuoštam automobiliui gali būti panaikinti techninės apžiūros dokumentų galiojimas.
Ketvirtadienio eismo sąlygos Vilniuje
Eismas žiemos metu / Luko Balandžio / 15min nuotr.

LKPT primena, kad nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones, išskyrus mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius, ir priekabas su vasarinėmis padangomis.

Mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius eksploatuoti su vasarinėmis padangomis draudžiama gruodžio–vasario mėnesiais, taip pat kovo–lapkričio mėnesiais, jeigu bent dalis važiuojamosios dalies, kuria važiuojama, yra apsnigta ar apledėjusi.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./LKPT
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./LKPT

Su dygliuotomis padangomis galima važinėti nuo lapkričio 1 d. iki balandžio 10 d. Naudojant tokias padangas, ant automobilio galo turi būti priklijuotas nustatytas skiriamasis ženklas – baltas lygiakraštis trikampis su raudonu apvadu ir padangos dyglio simboliu viduryje.

„Taip pat primename apie maksimalaus leistino važiavimo greičio ribojimus: nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31 d. lengvaisiais automobiliais, krovininiais automobiliais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t, motociklais ir triračiais automagistralėse ir greitkeliuose leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 110 km/val. greičiu“, – rašo policija.

Kas gresia nesutvarkius automobilio?

LKPT atkreipia dėmesį, kad naudojant padangas, kurios neskirtos važiuoti žiemą arba kurių padangų protektoriaus rašto gylis neatitinka reikalavimų, panaikinamas privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimas.

Privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimas taip pat panaikinamas, kai lyjant, sningant arba esant rūkui motorinės transporto priemonės vairuotojo pusėje neveikia stiklo valytuvas, tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui nedega joks motorinės transporto priemonės priekinis kairysis žibintas, o sugedus bent vienam galiniam gabarito žibintui neveikia avarinė šviesos signalizacija arba gale nėra pritvirtinto avarinio sustojimo ženklo.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Prie „Tuvlita“ techninės apžiūros stoties
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Prie „Tuvlita“ techninės apžiūros stoties

Techninės apžiūros dokumentų galiojimas taip pat panaikinamas, kai automobilio stiklų, patenkančių į priekinį 180° vairuotojo matymo lauką, šviesos laidumas mažesnis negu 70 proc. Be to, techninė apžiūra panaikinama, kai automobilio žibinte panaudotas gamintojo nenumatytas šviesos šaltinis, taip pat kai iš motorinės transporto priemonės, jos priekabos, įrangos ant žemės laša arba teka alyva, degalai arba kiti eksploataciniai skysčiai (išskyrus langų plovimo skysčio nuotėkį, kai purškiamas langų plovimo skystis).

Policija pabrėžia, kad pasirinktas saugus važiavimo greitis, tinkamai veikiantys stabdžiai, stiklo valytuvai, sureguliuotos žibintų šviesos, tinkamos padangos prisideda prie visų saugumo kelyje. Netinkamos būklės padangos gali kelti grėsmę eismo saugumui ir būti viena iš eismo įvykio priežasčių, lemti jo padarinius.

„Atkreiptinas dėmesys, kad, esant blogam matomumui, važiuojant tamsiuoju paros metu, ypač svarbu, kad transporto priemonės žibintai būtų tinkamai sureguliuoti ir atitiktų nustatytus reikalavimus, tai yra viena iš veiksmingiausių priemonių, leidžiančių užtikrinti saugumą važiuojant blogo matomumo sąlygomis“, – rašoma pranešime.

Nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones, išskyrus mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius, ir priekabas su vasarinėmis padangomis.

Svarbu atkreipti dėmesį į bendrą transporto priemonės paruošimą saugiai dalyvauti eisme, pasirūpinti automobilio langų švara, užtikrinančia gerą matomumą, pasitikrinti, ar tinkamai veikia stabdžiai, stiklo valytuvai, ar yra jų plovimo skysčio. Turėkite savo transporto priemonėje sustojimo ženklą, gesintuvą, pirmosios pagalbos rinkinį, taip pat ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, jos prireiks sustojus tamsiuoju paros metu neapšviestame kelyje.

LKPT pažymi, kad eismo dalyvių sąmoningumo ir savisaugos stoka vis dar išlieka labai aktuali problema.

„Raginame visus eismo dalyvius imtis visų saugumo priemonių kelyje, atkreipti dėmesį į eismo sąlygas, paros metą, matomumą, kelio ženklus ir eisme dalyvauti atsargiai ir atidžiai“, – teigia policija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų