Pirkimo-pardavimo sutarties sudarymas
Nepamirškite, kad teisingai sudaryti įsigijimo dokumentai yra būtini transporto priemonės pardavimo procese. Tad pirkimo-pardavimo sutarčiai sudaryti skirkite ypatingą dėmesį. Rekomenduojamą jos formą rasite „Regitros“ interneto svetainėje.
„Šiuo dokumentu pirkėjas ir pardavėjas tarpusavyje susitaria dėl automobilio perleidimo ir tai užfiksuoja raštu. Kodėl tai yra svarbu? Labai paprasta. Pirkimo-pardavimo sutartis yra abiejų šalių interesus saugantis dokumentas, kuris įrodo įvykusį sandorį. Tad tikrai patariame sutartyje nurodyti kiek įmanoma daugiau ir svarbiausia teisingos informacijos apie pirkėją ir pardavėją, transporto priemonės kainą, ridą, defektus ir kitus svarbius dalykus“, – sakė „Regitros“ Veiklos departamento direktorius Darius Jurgutis.
Būtina užfiksuoti ir pinigų perdavimo faktą. „Regitros“ siūlomą pirkimo-pardavimo sutarties formą galima pildyti ir prireikus koreguoti. Jei už automobilį atsiskaitoma sutarties pasirašymo metu, į ją įtraukite punktą, jog pinigai už transporto priemonę sumokėti. Na, o jei mokėjimas bus atliekamas vėliau, tuomet įsigijimo dokumentą papildykite eilute apie tai, kokiais terminais atsiskaitymas bus vykdomas ir, žinoma, vėliau pinigų perdavimo faktą užfiksuokite raštu.
Taip pat nepamirškite, kad prieš sudarant sutartį, „Regitros“ viešoje duomenų bazėje galima sužinoti, kokia transporto priemonės būsena registre ir ar jai nėra taikomi apribojimai, pavyzdžiui: areštas. Tai galite padaryti čia, suvedę reikiamus automobilio duomenis.
Atlikus visus šiuos veiksmus, išvengsite nesusipratimų, o, kilus ginčui, turėsite neabejotinus įrodymus.
Nepamirškite draudimo ir techninės apžiūros
Vienas svarbiausių „Regitros“ tikslų yra užtikrinti, jog viešajame eisme dalyvautų tik tvarkingos ir saugios transporto priemonės.
Tad tam, kad galėtumėte su įsigyta transporto priemone dalyvauti viešajame eisme, automobilis privalo turėti galiojančią techninę apžiūrą. Ją galite atlikti techninių apžiūrų centre, kur bus įvertinta, ar automobilis yra techniškai tvarkingas ir nekeliantis grėsmės aplinkai bei kitiems eismo dalyviams.
Tuomet būtinai pasirūpinkite transporto priemonių civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu, nes taip užsitikrinsite, jog įvykus avarijai būtų atlyginta padaryta žala.
Užregistruokite automobilį savo vardu „Regitroje“
Jei įsigijote Lietuvoje jau eksploatuotą automobilį, tuomet jį savo vardu perregistruokite per 10 kalendorinių dienų po to, kai ją pardavęs asmuo pranešė apie pasikeitusį savininką. To nepadarius per nustatytą terminą, automobilio leidimas dalyvauti viešajame eisme panaikinamas.
Patikrinus informaciją apie Jūsų automobilį, jis bus užregistruotas Jūsų vardu.
Primename, jog atlikti šią procedūrą galite atlikti tiesiog internetu ir vykti niekur nereikės. Jums tereikės prisijungti prie Kelių transporto priemonių registravimo sistemos ir pateikti visus reikalingus duomenis.
„Regitra“ daugelį transporto priemonių registracijos paslaugų yra perkėlusi į elektroninę erdvę, tad asmenys jiems reikiamas paslaugas gali gauti nuotoliniu būdu ir taip taupyti laiką. Pavyzdžiui: anksčiau minėtoje sistemoje galima deklaruoti ir automobilio pardavimą, užsisakyti naujus numerio ženklus ar registracijos liudijimą ir kt.