Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Regitra“ pataria, ką reiktų žinoti planuojantiems pirkti transporto priemonę iš užsienio

Galvojate apie kalėdines dovanas savo artimiesiems ir Jūsų galimų dovanų sąraše yra transporto priemonė, pavyzdžiui, motoroleris ar keturratis? „Regitra“ primena, kad jei planuojate pirkti iš užsienio, būtina žinoti keletą dalykų, jog galėtumėte sklandžiai įregistruoti įsigytą transporto priemonę. Atidesni turėtų būti perkantys iš trečiųjų šalių, rašoma pranešime.
Motociklo patikra
Motociklo patikra / Regitros nuotr.

Šiandien dauguma motorolerių, keturračių yra gaminami skirtingose pasaulio šalyse ir yra pritaikyti tam tikro regiono eismo sąlygoms, aplinkosauginiams reikalavimams bei pan. Kitaip tariant, vieni jų yra pritaikyti Europos rinkai, o kiti – ne. Lietuvoje gali būti įregistruojamos tik tos transporto priemonės, kurios atitinka Europos Sąjungos keliamus saugumo bei taršos reikalavimus.

Tad dar prieš perkant transporto priemonę labai svarbu išsiaiškinti, kokiai tiksliai rinkai ji yra skirta. Iš užsienio atkeliavusių motorolerių bei keturračių registracijai iš esmės keliami reikalavimai priklauso nuo to, iš kokios šalies yra įvežta transporto priemonė – ES ar trečiųjų šalių. Svarbu ir tai, ar ji yra nauja, ar naudota.

„Visi norime, kad įsigytą transporto priemonę galėtume sklandžiai įregistruoti ir su ja važinėti Lietuvoje. Todėl tikrai patariame prieš perkant transporto priemonę iš užsienio įsitikinti, jog Jums bus pateikti visi reikalingi dokumentai, įrodysiantys, kad transporto priemonė yra saugi, patikima ir ją bus galima įregistruoti“, – sako „Regitros“ transporto priemonių registracijos ekspertas Darius Jurgutis.

Jei perkate naują transporto priemonę

Perkant naują motorolerį ar keturratį reikėtų pasidomėti, ar jis turi atitikties sertifikatą, dar kitaip vadinamą CoC (angl. Certificate of Conformity), kuriame yra nurodoma informacija apie transporto priemonę, jos techninius parametrus. Jis taip pat patvirtina, kad transporto priemonė atitinka ES saugumo, taršos standartus, gali dalyvauti viešajame eisme bei kt. Toks sertifikatas išduodamas tik naujoms transporto priemonėms, o jį suteikia gamintojai arba jų atstovai.

„Iš tiesų patartume geriau rinktis tokias transporto priemones, kurios turi CoC sertifikatus ir yra pritaikytos mūsų rinkai“, – teigia D. Jurgutis.

Regitros nuotr./D. Jurgutis
Regitros nuotr./D. Jurgutis

Taigi, perkant transporto priemonę iš trečiųjų šalių rekomenduojama nesusigundyti mažesne kaina ir pasirūpinti visais reikalingais dokumentais, kad be jokių rūpesčių galėtumėte ją eksploatuoti Lietuvoje.

Jei perkate naudotą transporto priemonę

Jei vis dėlto nusprendėte pirkti naudotą motorolerį ar keturratį, kuris buvo prieš tai registruotas ES šalyje, Jums bus reikalingas tik atitinkamos šalies registracijos dokumentas.

„Vėlgi, kiek kitokia situacija yra su trečiosiomis šalimis – bus reikalingas ne tik kilmės dokumentas. Papildomai reikės pateikti atitikties įvertinimo dokumentą, kuris patvirtintų, jog įregistruojama transporto priemonė atitinka nacionalinius, t. y. Lietuvos, reikalavimus. Tokiu dokumentu gali tapti techninės ekspertizės pažyma, kurią teikia techninių apžiūrų centrai“, – sako „Regitros“ atstovas Darius Jurgutis.

Be to, iš Norvegijos, Šveicarijos, Islandijos ir Lichtenšteino ir visų trečiųjų šalių atkeliavusioms transporto priemonėms taip pat papildomai reikės pateiki muitinės procedūrų atlikimą patvirtinantį dokumentą.

„Regitra“ taip pat atkreipia dėmesį, jog norint įregistruoti iš užsienio atkeliavusį motorolerį ar keturratį be aukščiau minėtų dokumentų reikės pateikti savo asmens dokumentą, pirkimo–pardavimo sutartį ar kitą įsigijimą patvirtinantį dokumentą. Taip pat pasirūpinti galiojančia technine apžiūra ir draudimu.

Taip pat primintina, kad iš užsienio atkeliavusią transporto priemonę galima įregistruoti tik atvykus į „Regitros“ padalinį. Dėl vizito patariama užsiregistruoti iš anksto: https://www.regitra.lt/lt/kontaktai/e-paslaugos/isankstine-registracija-priemimui-filiale-5

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?