Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Regitra“ perspėja: norintys užregistruoti automobilį gali susidurti su problemomis

Į Lietuvą iš užsienio įvežamų ir čia registruojamų transporto priemonių daugėja. Štai šiemet, per 5 mėnesius, vien lengvųjų automobilių pirmą kartą užregistruota daugiau nei 93 tūkst. „Regitra“ primena, kad, įsigijus automobilį iš užsienio šalies, jį savo vardu galėsite įregistruoti tik atvykę į padalinį, o kad nereikėtų laukti eilėje, rekomenduojama registruotis iš anksto, rašoma pranešime.
Atvirų durų diena „Regitroje“ (2019)
Atvirų durų diena „Regitroje“ (2019) / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Remiantis Kelių transporto priemonių registro duomenimis, per pirmuosius 5 šių metų mėnesius pirmą kartą „Regitroje“ buvo įregistruota beveik 18,9 tūkst. naujų lengvųjų automobilių, o naudotų – apie 74,4 tūkst. Palyginus su pernai metų tuo pačiu laikotarpiu, šis skaičius išaugo apie 17 proc.

„Pastebime tendenciją, jog iš užsienio atkeliavusių automobilių įregistruojama vis daugiau. Todėl norime priminti jų savininkams, kad juos savo vardu galima įregistruoti tik atvykus į „Regitros“ padalinį. Čia duomenų bazėse patikrinsime informaciją apie transporto priemonę, taip pat atliksime autentiškumo patikrinimą. Kitaip tariant, specialistai automobilį apžiūrės fiziškai bei užfiksuos jį nuotraukose, kadangi jis dar niekada nebuvo registruotas Lietuvoje. Registracijos procedūra nėra ilga, tačiau taupantiems savo laiką tikrai patariame planuoti savo apsilankymą ir registruotis iš anksto, nes tokiu būdu nereikės laukti „gyvoje“ eilėje“, – sako „Regitros“ Veiklos departamento direktorius Darius Jurgutis.

Registruotis apsilankyti „Regitros“ padalinyje galima įmonės interneto svetainėje čia.

Vis dėlto, jei automobilis jau buvo registruotas Lietuvoje, vykti į „Regitros“ padalinį nereikia, nes jį savo vardu galima užregistruoti tiesiog internetu.

Ko nepamiršti atvykstant įregistruoti automobilio?

Nusipirkus automobilį iš užsienio ir norint jį įregistruoti, į „Regitrą“ automobilį kartu su kilmės dokumentu reikės pateikti transporto priemonės tapatumui nustatyti. Tuo atveju, kai automobilis perkamas ne iš Europos ekonominei erdvei (EEE) priklausančios valstybės, papildomai reikės ir ekspertų išvados (techninės ekspertizės įmonės) bei muitinės procedūrų atlikimą patvirtinančio dokumento.

Be šių dokumentų bus paprašyta pateikti asmens tapatybės arba atstovavimą patvirtinantį dokumentą, automobilio pirkimo–pardavimo sutartį ar kitą įsigijimą patvirtinantį dokumentą. Kad su tokia transporto priemone būtų galima dalyvauti viešajame eisme, reikės pasirūpinti ir transporto priemonės valdytojo civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu bei technine apžiūra.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų